SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nastolatka masakruje parę LGBT słowami ministra Czarnka w spocie inicjatywy Wolna Szkoła

Drugi spot kampanii Wolna Szkoła poświęcony jest słowom ministra edukacji Przemysława Czarnka na temat osób LGBT.

Article

27 września organizatorzy społecznej akcji Wolna Szkoła opublikowani drugi spot kampanii pod tytułem “Lekcja nr 2: Ideologia LGBT wywodzi się neomarksizmu”.

W spocie roześmiana para nastolatek idzie ulicą, trzymając się za ręce. Mijają matkę z kilkunastoletnią córką. Dziewczynka zatrzymuje się, odwraca i podniesionym głosem rzuca pod ich adresem słowa, które minister Przemysław Czarnek wypowiedział w sierpniu 2020 roku: “Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II Wojny Światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie Powstańców”.

Przerażona matka bezskutecznie próbuje przerwać córce tyradę. Film kończy apel do rodziców: “Nie pozwól, żeby tak wyglądała edukacja Twojego dziecka”.

- 70% młodych osób LGBT doświadcza przemocy fizycznej lub słownej, prawie ⅓ przypadków przemocy fizycznej ma miejsce w szkole. Wypowiadane przez ministra edukacji słowa to zachęta do aktów przemocy, dyskryminacji i nienawiści w szkole. Prowadząc kampanię Wolna Szkoła bronimy szkoły, w której każdy ma równe prawa i równe szanse. Szkoły, która daje każdemu poczucie bezpieczeństwa i wolność wyrażania i realizacji siebie. Szkoły, która sprzeciwia się przemocy, nienawiści, nietolerancji – mówi Iga Kazimierczyk, jedna z inicjatorek kampanii.

Wolna Szkoła przeciwna reformom ministra Czarnka

Pierwszy spot kampanii Wolna Szkoła opublikowano na początku września. Jego bohaterem był 12-letni chłopiec, który zwrócił się do siostry słowami ministra Przemysława Czarnka z października 2019 roku: "Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jeśli pierwsze dziecko rodzi się w wieku 30 lat, to ile można tych dzieci urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Boga powołana."

Spot wideo oraz inne materiały kampanii zostały zrealizowane przez Agencję Pacyfika na zlecenie koalicji SOS dla Edukacji. Za kreację spotu odpowiedzialny był duet Girls with Matches. Film wyreżyserowała Karolina Lewicka. Za produkcję filmową odpowiedzialna była Ewelina Kiliszek wraz z domem produkcyjnym LOVE, a postprodukcją zajmowały się studia Juice i Ice. Głosu do filmu użyczył Mirosław Zbrojewicz.

Dołącz do dyskusji: Nastolatka masakruje parę LGBT słowami ministra Czarnka w spocie inicjatywy Wolna Szkoła

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
w
Obrzydliwa kampania.
odpowiedź
User
Jacek B
Rzeczywiście obrzydliwa kampania, na całe szczęście dzieciaki mają Internet i swoje rozumy i nie oglądają TVNu, nie muszą znać żadnego Czarnka, aby wiedzieć, czym jest tęczowa ideologia.
odpowiedź
User
dlg
Przepraszam ale każdy kto chodził do szkoły, ten wie, że ostatnią rzeczą, jaką uczniowie są gotowi robić, jest powtarzanie za nauczycielami. Kampania jest totalnie bez sensu. Naprawdę ktoś wierzy, że uczeń po lekcjach w szkole zacznie mówić językiem podręczników. Gdyby tak było, na ulicach i w internecie młodzież mówiłaby piękną polszczyzną.
odpowiedź