SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NetApplications: IE traci; Firefox, Safari, Chrome w górę

Utrzymuje się tendencja spadkowa Internet Explorera. Zyskują na tym konkurencyjne wobec przeglądarki Microsoftu aplikacje.

NetApplications: IE traci; Firefox, Safari, Chrome w górę

Z najnowszego raportu Net Applications wynika, że Internet Explorer zanotował w październiku spadek udziału w rynku w porównaniu z wrześniem o 1,07 pkt. proc., do 64,64 proc.

To najniższy w historii udział w rynku zanotowany przez aplikację koncernu z Redmond, która w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy straciła 9 pkt. proc. Skwapliwie korzystają z tego konkurencyjne przeglądarki.

Drugą najpopularniejszą przeglądarką był w minionym miesiącu Firefox, który wobec września zwiększył swój udział w rynku z 23,75 do 24,07 proc. Zyskały również Safari firmy Apple (z 4,24 do 4,42 proc.) i Chrome firmy Google (z 3,17 do 3,58 proc.). Nieznaczne spadki zanotowały tymczasem Opera (z 2,19 do 2,17 proc.) i Netscape (z 0,35 do 0,33 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NetApplications: IE traci; Firefox, Safari, Chrome w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl