SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia chce pozyskać kilkadziesiąt tys. klientów dzięki akwizycjom w 2011 r.

Netia może w tym roku pozyskać kilkadziesiąt tysięcy abonentów internetu dzięki przejęciom lokalnych sieci ethernetowych, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Firma liczy też na ok. 25-proc. udział w nowych przyłączeniach.

Netia chce pozyskać kilkadziesiąt tys. klientów dzięki akwizycjom w 2011 r.

"Zakładamy, że w 2011 r. rynek wzrośnie o ok. 0,5 mln abonentów" - powiedział prezes Mirosław Godlewski na konferencji prasowej. Dodał, że Netia liczy na 20-25% udziału w nowych przyłączeniach. W całym 2010 r. ten udział kształtował się na poziomie 30%, a na jeg koniec Netia miała, według swoich ocen, 11,5-proc. udział w całym rynku internetu stacjonarnego.

"W IV kwartale agresywna obniżka cen TP miała negatywny wpływ na tempo pozyskiwania przez nas klientów" - przyznał Godlewski. Zaznaczył, że spółka dostosowała już swoją strategię handlową do nowych warunków konkurencyjnych. Na koniec 2011 roku Netia ma mieć 780 - 800 tys. klientów usług szerokopasmowych wobec 690,247 tys. na koniec zeszłego roku. Strategia średnioterminowa zakłada 1 mln klientów usługi internetowej na koniec 2012 r. Cel może być wykonany m.in. przez przejęcia lokalnych sieci ethernetowych (przy czym prognoza na 2011 r. nie obejmuje efektów takich przejęć).

"Założyliśmy, że 200 tys. abonentów z planowanego miliona zdobędziemy w efekcie takich przejęć. Do tej pory pozyskaliśmy w ten sposób ok. 115 tys. klientów, z czego ok. 15 tys. w zeszłym roku" - zaznaczył Godlewski. Nie chciał sprecyzować, ilu lokalnych przejęć Netia może dokonać w tym roku, a ile w następnych, ale nie wykluczył, że w 2011 r. Netia przejmie operatorów z kilkudziesięcioma tysiącami klientów. Niezależnie od tego spółka nadal liczy, że uda jej się zrealizować "duże" przejęcia i kupić Exatel albo Telefonię Dialog.

W całym 2010 roku Netia miała 263,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 88,70 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1569,30 mln zł wobec 1505,87 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia chce pozyskać kilkadziesiąt tys. klientów dzięki akwizycjom w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl