SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokaut za 5,9 mln zł kupuje 22 proc. akcji Morizon

Udziałowcy Grupy Nokaut zatwierdzili nabycie przez spółkę 22,4 proc. udziałów firmy Morizon. Kwota transakcji to 5,9 mln zł płatne w gotówce.

Przejęcie 22,4 proc. akcji Morizon (z serii E) to jeden z zapisów umowy warunkowej zawartej tydzień temu przez Grupę Nokaut z trzema akcjonariuszami tej firmy. Jeśli Morizon w br. osiągnie skonsolidowany zysk netto poniżej 2 mln zł, sprzedadzą oni 2,34 mln akcji spółki (stanowiących 18,7 proc. jej kapitału zakładowego) za symboliczne 3 zł. Gdyby do tego doszło, Nokaut miałby już 29 proc. udziałów w Morizon.

W praktyce transakcje dotyczą też firmy Melog.com, której umowę kupna za 6 mln zł i własne udziały Morizon podpisał pod koniec ub.r. (więcej na ten temat).

Grupa Nokaut tłumaczy, że ta inwestycja pozwoli jej zdywersyfikować działalność. - Chodzi o poszerzenie Grupy o takie usługi internetowe, które uzyskują przychody w minimalnym stopniu uzależnione od SEO. To właśnie istotna dla nas charakterystyka spółek Morizon oraz Melog. Ponadto nieruchomości i kredyty hipoteczne to jeden z największych sektorów gospodarki - i prognozowany jest długoterminowy wzrost rozmiaru tego rynku - mówi Sławomir Topczewski, prezes firmy. - Cały proces zakupu odbędzie się na warunkach bardzo głębokiego dyskonta w porównaniu do zagranicznych wycen oraz z gwarancją dotyczącą wyników firmy ze strony głównych akcjonariuszy Morizon - podkreśla.

Docelowo Grupa Nokaut nie wyklucza przejęcia całości akcji Morizon. Jednocześnie firma nadal szuka partnera strategicznego dla swojego najważniejszego serwisu - wyszukiwarki cenowej Nokaut.pl.

Morizon i Melog są wydawcami serwisów nieruchomościowych. W październiku ub.r. witryny pierwszej firmy, m.in. Morizon.pl, Nportal.pl i Pstro.pl, zanotowały 296 tys. użytkowników i 3,4 mln odsłon, a strony drugiej, m.in. Domy.pl, Oferty.net i Nieruchomości.pl, 636 tys. użytkowników i 11,9 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Grupa Nokaut zanotowała 8,55 mln zł wpływów ze sprzedaży i 64 tys. zł straty netto, a w samym III kwartale - 297 tys. zł straty (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Nokaut za 5,9 mln zł kupuje 22 proc. akcji Morizon

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polskagola
hurra
odpowiedź