SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa twarz Serwisu Informacji Zleconych PAP

Polska Agencja Prasowa SA uruchomiła w środę nową aplikację Serwisu Informacji Zleconych PAP.

Serwis zyskał nie tylko nową maskę graficzną, ale także szereg rozwiązań technologicznych, które czynią z niego nowoczesne narzędzie masowej komunikacji pomiędzy rynkiem a dziennikarzami.

„Nowa aplikacja pozwala nam już dzisiaj uruchomić trzy nowe produkty – serwisy branżowe, TOP NEWS oraz kalendarium SIZ. Mechanizm zarządzania informacjami daje możliwość czasowej prezentacji wskazanych wiadomości w określonym miejscu serwisu. Z kolei nowa wyszukiwarka pozwala przeszukiwać nasze zasoby zarówno według tytułu, jak i nazwy firmy czy użytego sformułowania. Istnieje również możliwość przeszukiwania multimediów. Dzięki temu będziemy mogli wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, a jednocześnie rozwijać serwis zgodnie z trendami rozwoju narzędzi komunikacji elektronicznej” – mówi Anna Pawłowska-Pojawa, kierownik SIZ.

Zwraca uwagę na nowy dział SIZ, kalendarium, które jest skorelowane z Kalendarium PAP i daje klientom możliwość informowania o własnych planach, ale także pozwala śledzić poczynania innych podmiotów życia publicznego i gospodarczego. TOP NEWS to informacja prezentowana na stronie głównej serwisu lub podstronie branżowej w wersji rozszerzonej, wyróżniona na tle innych. Serwisy branżowe służą zebraniu w jednym miejscu informacji związanych z danym obszarem działalności, np. biznesem, nowymi technologiami czy motoryzacją. Wkrótce ruszą także podserwisy firmowe – specjalne podstrony, w ramach których w jednym miejscu zostaną zebrane informacje z danej firmy.

Nowa aplikacja ułatwia też składanie zamówień na publikację informacji. Nadal można przesyłać zamówienia zarówno faksem, jak i przez Internet, ale ułatwienia czekają stałych klientów, którzy po jednokrotnym zarejestrowaniu się w bazie, nie będą musieli za każdym razem wprowadzać tych samych danych. Będą mogli również przesłać informację za pośrednictwem tego samego formularza, a nie – jak do tej pory – w oddzielnym mailu. Aplikacja umożliwia także uruchomienie w niedługiej przyszłości opcji regulowania należności za pomocą kart kredytowych, dzięki czemu serwis będzie łatwiej dostępny dla nadawców jednorazowych informacji z zagranicy.

Nowy SIZ został udostępniony także w RSS, co ułatwia pobieranie informacji bezpośrednio na strony internetowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa twarz Serwisu Informacji Zleconych PAP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl