SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niedługo nowa odsłona Polsat News. W związku ze zmianami ruszają remonty studiów telewizyjnych

Zaledwie po trzech latach od poprzedniego remontu Polsat News znów przenosi się do tymczasowego studia. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl ma mieć to związek z przygotowywaną nową identyfikacją wizualną stacji.

fot. PolsatArticle

Od powstania w 2008 roku kanał Polsat News kojarzył się z charakterystyczną „strzałką”. Wkrótce to się może zmienić, bo nowe logotypy otrzymały Polsat i Plus. Na stronie Urzędu Patentowego RP są też dostępne projekty logotypów Polsat News. Rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk poinformował portal Wirtualnemedia.pl, że niekoniecznie tak będzie wyglądał ostatecznie wybrany projekt. Zdradził jednak, że zmiany wizerunku obejmą wszystkie kanały związane z Polsatem i będą wprowadzane stopniowo.

Remonty studiów telewizyjnych

Nieoficjalnie na Ostrobramskiej mówi się, że w związku ze zmianą wizerunku kanału i uruchomieniem stacji Wydarzenia 24, która zastąpi Superstację przeprowadzone zostaną remonty studiów telewizyjnych.

Wszystkie programy Polsat News mają być nadawane ze studia B, skąd do tej pory nadawano m.in. Superstację, serwis sportowy po „Wydarzeniach” i magazyn informacyjny „Raport”.

Remont studia Polsat News potrwa kilka tygodni. Później remontowane będą inne studia, aby we wrześniu zdążyć z uruchomieniem Wydarzeń 24. Rzecznik Polsatu nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące remontów.

Próby kamerowe i szkolenia w Polsat News

Informacyjno-rozrywkowa Superstacja od 19 czerwca nie nadaje programów premierowych. Ich dalsza emisja uniemożliwiłaby bowiem stworzenie tymczasowego studia na potrzeby Polsat News. Dotychczasowi dziennikarze Superstacji są już szkoleni w kanale informacyjnym Zygmunta Solorza. Niektórzy odbyli próby kamerowe. Część z nich może bowiem trafić do kanału Wydarzenia 24, który szuka także m.in. edytorów. Wydarzenia 24 będę pozbawione reporterskich relacji na żywo. Kanał ma bazować na surówkach Polsat News i „Wydarzeń” Polsatu. W kanale będą jednak zatrudnieni prezenterzy, stąd próby kamerowe.

Minimalny wzrost udziału Polsat News w maju

W maju br. kanał Polsat News miał 1,86 proc. udziału, po wzroście względem maja 2020 roku o 3,15 proc. Udział Superstacji wyniósł z kolei 0,037 proc., co oznacza spadek o 26 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Niedługo nowa odsłona Polsat News. W związku ze zmianami ruszają remonty studiów telewizyjnych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
"W maju br. kanał Polsat News miał 1,86 proc. udziału"

Jeśli dobrze pamiętam to chcieli mieć oglądalność na poziomie 2% po 5 latach od startu. Mija 14 lat i nadal poniżej tego progu.
odpowiedź
User
aaa
stacja dla widzów Trudnych Spraw:)
odpowiedź
User
ObaTeL
Miejmy nadzieję że w końcu zniknie ta szarzyzna a pasek z informacjami będzie bardziej czytelny. Mogliby też przywrócić takie audycje jak były w Polsat News 2 o 20 Prawy do Lewego , Lewy Do Prawego i raz w tygodniu godzinne wydanie dnia na świecie .
odpowiedź