SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe taryfy w PTC

W wakacyjnej ofercie roamingowej klienci biznesowi Polskiej Telefonii Cyfrowej mogą dzwonić zagranicą za 1,50 zł (netto) za minutę połączenia.

Jest to możliwe we wszystkich krajach, w których działają operatorzy należący do grupy T-Mobile. Opłata dla abonentów biznesowych PTC za minutę połączenia wychodzącego u innych operatorów w Europie (także w Rosji i Kazachstanie), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wynosi 2,50 zł netto. Z kolei abonenci prywatni PTC w sieciach T-Mobile zapłacą 2 zł brutto za minutę połączenia wychodzącego, a u innych operatorów w Europie, USA i Kanadzie – 3,50 zł brutto za minutę rozmowy. Dodatkowo naliczana będzie opłata za rozpoczęcie rozmowy wychodzącej – 1,50 zł (netto dla klientów biznesowych, brutto - dla prywatnych), niezależnie od długości połączenia - poinformował Wirtualnemedia.pl Witold Pasek Rzecznik Zarządu sieci PTC.

Od 1 czerwca do 30 września 2006 roku wszyscy klienci PTC mogą aktywować roaming międzynarodowy na nowych, atrakcyjnych warunkach. Oferta przynosi nie tylko nowe, niższe stawki, ale również proste i przejrzyste zasady korzystania z roamingu dla abonentów rynku biznesowego i prywatnego oraz użytkowników telefonów pre-paid.

- Zauważyliśmy, że bariera powstrzymująca naszych klientów przed korzystaniem z roamingu międzynarodowego ma charakter tyleż psychologiczny, co ekonomiczny. – stwierdził Klaus Tebbe, członek Zarządu PTC, Dyrektor ds. Strategii, Marketingu i Sprzedaży – Wyjeżdżając z telefonem komórkowym za granicę nie mamy po prostu ochoty ślęczeć nad cennikami operatorów zagranicznych, porównywać ich ofert i pamiętać o uwzględnianiu marży operatora krajowego.
Nie chcemy rozmawiać ze stoperem w ręku, w ciągłym strachu, że coś przeoczymy i że ten błąd będzie nas kosztować majątek.

Ubiegłoroczne doświadczenia z wakacyjną promocją roamingu zagranicznego w Tak Tak pokazały, że kiedy zaoferuje się klientom jasne zasady – a najlepiej stałą stawkę minutową, to rozmawiają wówczas od kilku do kilkunastu razy częściej, a rozmowy są znacznie dłuższe.

W tym roku z tańszych rozmów w okresie wakacji i przejrzystego, łatwego do zrozumienia cennika będą mogli skorzystać wszyscy klienci PTC. Dodatkowo specjalne rozwiązania techniczne uwolnią ich od konieczności pamiętania o wyborze najtańszego operatora na danym terenie: najnowsze karty SIM oferowane przez PTC same „podpowiedzą” wybór najtańszej sieci, która jednocześnie zapewnia najlepszy komfort połączenia.

Nowe zasady roamingu w PTC:
obniżone ceny połączeń; w niektórych wypadkach nawet o 80%,
jedna stawka za połączenia wychodzące i przychodzące,
jedna stawka za wysyłany SMS (przychodzące wiadomości tekstowe są bezpłatne),
stała opłata za rozpoczęcie połączenia wychodzącego albo zryczałtowana opłata tygodniowa dla telefonów na kartę.

Obecnie klienci Ery sami mogą zadecydować, czy korzystać z roamingu międzynarodowego
na dotychczasowych zasadach, czyli według stawek operatora zagranicznego powiększonych
o 15% marżę PTC, czy też przejść na nowe zasady naliczania opłat w roamingu.

W nowej ofercie PTC świat został podzielony na cztery strefy:
Strefa 0 – kraje, w których działają sieci operatorów z grupy T-Mobile (Austria, Chorwacja, Czechy, Holandia, Niemcy, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania i USA).
Strefa 1 –  państwa europejskie z Rosją i Kazachstanem, a także Kanada i USA,
poza sieciami T-Mobile.
Strefa 2 - Australia, kraje Afryki północnej, Turcja, inne kraje byłego ZSRR.
Strefa 3 –  pozostałe kraje i sieci satelitarne.

Opłaty za roaming w każdej strefie zostały ustalone na tym samym, stałym poziomie.
Klienci PTC: abonenci biznesowi, prywatni i użytkownicy telefonów na kartę uzyskują najlepsze warunki w strefie „zero”. Jest to możliwe dzięki współpracy PTC z grupą T-Mobile.
Jak wskazuje analiza danych za 2005 r., aż 67% ruchu roamingowego klientów PTC odbywało się
w krajach, gdzie działają operatorzy z grupy T-Mobile, czyli w strefie 0.

W krajach strefy 0 klienci biznesowi PTC płacą 1,50 zł netto za każdą minutę połączenia wychodzącego i 1,50 zł za rozpoczęcie rozmowy, niezależnie od jej długości Koszt połączenia przychodzącego wynosi 1,50 zł netto, bez dodatkowych opłat. Przykładowo: trzyminutowa rozmowa z Niemiec do Polski będzie obecnie kosztowała w Erze 6 zł netto, czyli od 35 do 59% taniej niż dotychczas. W przypadku USA za takie samo połączenie klient zapłaci również 6 zł netto,
ale tam oszczędności mogą sięgnąć nawet 80% w stosunku do dotychczasowych cen. W strefie 1,
czyli poza sieciami T-Mobile we wszystkich państwach europejskich, USA i Kanadzie,
minuta rozmowy wychodzącej kosztuje 2,50 zł netto, a opłata za jej rozpoczęcie – 1,50 zł netto.

W nowej ofercie koszt wysłania SMS-a jest jednakowy we wszystkich strefach i wynosi 1,50 zł netto, zaś wiadomości tekstowe są odbierane bezpłatnie. Klienci biznesowi mogą aktywować nową ofertę roamingową w okresie promocji (od 1 czerwca do 30 września 2006 roku), dla klientów,
którzy zdecydują się na to rozwiązanie ceny te obowiązywać będą aż do zakończenia kontraktu.

Także abonenci rynku prywatnego otrzymują na czas promocji nowe, atrakcyjne stawki roamingowe: w strefie 0 za każdą minutę połączenia wychodzącego abonent zapłaci 2 zł brutto i 1,50 zł brutto za każde połączenie, niezależnie od czasu jego trwania. Koszt połączenia przychodzącego wynosi 2 zł brutto, bez naliczania opłaty inicjacyjnej. Przykładowo: dwuminutowe połączenie w Niemczech będzie kosztowało 5,50 zł brutto.

Użytkownicy telefonów pre-paid w PTC (Tak Tak i Heyah) i abonenci EraMix mogą uruchomić roaming za zryczałtowaną opłatą tygodniową 5 zł brutto. Opłata tygodniowa, która zastępuje opłatę inicjacyjną za połączenia wychodzące, jest naliczana automatycznie w pierwszym dniu wykonania lub odebrania połączenia w roamingu i jest ważna przez kolejne 7 dni. Dla użytkowników Tak Tak
i Heyah, a także abonentów EraMix, minuta połączenia wychodzącego i przychodzącego w krajach strefy 0 (czyli w sieciach T-Mobile) będzie kosztować 3 zł brutto.

Według nowych taryf koszt wysłania „zagranicznego” SMS-a to – zarówno dla abonentów prywatnych, jak i klientów korzystających z pre-paidów – 1,95 zł brutto.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom niższe ceny.– podsumowuje Tadeusz Kubiak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny PTC. – Prezentujemy dziś zupełnie nowe podejście do roamingu międzynarodowego, stanowiące efekt zmian na rynku, ostrej konkurencji, wdrożenia nowych technologii, obniżenia kosztów, ale także wsłuchiwania się w opinie naszych klientów i przyjęcia nowej wizji marketingowej.

W czerwcu i lipcu PTC oferuje swoim klientom roaming W-LAN. Klienci blue connect mogą korzystać z prawie 10 000 hospotów w Europie w ramach krajowego abonamentu blue connect. Dostępność tego rozwiązania oferowana jest dzięki współpracy z operatorami grupy T-Mobile oraz Telia Sonera.

Nową promocyjną ofertę roamingową można aktywować za pośrednictwem Biura Obsługi Abonenta właściwego dla każdej z marek należących do PTC. Taryfikacja dotyczy wszystkich ofert i wynosi 60/60.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe taryfy w PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl