SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy serwis Orlenu

PKN ORLEN SA uruchomił nowy portal korporacyjny

Projekt WWW bazuje na nowoczesnej platformie Broadvision Portal i zawiera szereg użytecznych informacji kierowanych do różnych grup internautów. W zamyśle autorów portal korporacyjny ma stać się podstawowym miejscem dostępu do wszystkich zasobów firmy mogących zainteresować klientów, partnerów oraz pracowników koncernu.

Przejrzysta i czytelna ekspozycja zawartości oraz prosta i intuicyjna nawigacja to podstawowe cechy nowego serwisu ORLENU. Projekt graficzny eksponuje poszczególne działy serwisu i programy kartowe (FLOTA, VITAY, Super VITAY, TankBank) oraz ceny produktów ORLENU - czyli informacje, z których często korzystają internauci. Autorzy nowej witryny przy jej projektowaniu uwzględniają potrzeby wszystkich użytkowników, a w szczególności zadbali o kierowców, inwestorów i dziennikarzy.

Kierowca odwiedzając www.orlen.pl (centrum drogowe) może nie tylko sprawdzić "gdzie zatankować", "gdzie zapłacić kartą" czy otrzymać punkty VITAY za transakcje, ale także sprawdzić prognozę pogody, czas oczekiwania na przejściach granicznych czy np. dowiedzieć się jaka maksymalna dozwolona prędkość obowiązuje w dowolnym kraju UE.

Inwestorzy i dziennikarze bez kłopotu znajdą w nowym serwisie potrzebny: raport bieżący, komunikat prasowy czy prezentację. Mechanizm wyszukiwarki może okazać się przydatny także w szukaniu specjalistycznych czy branżowych informacji.

Gwarancją otrzymywania zawsze aktualnych i bieżących informacji jest system rozproszonego wprowadzania treści. Poszczególne sekcje i działy serwisu aktualizowane są "on line" przez pracowników koncernu merytorycznie odpowiadających za konkretne aktywności firmy.

Uruchomienie nowego portalu www.orlen.pl to pierwszy etap nowej strategii internetowej PKN ORLEN SA. Oprócz stałego rozwoju i rozbudowy (o nowe treści i mechanizmy) strony zewnętrznej, Koncern rozpoczął także zmiany w Intranecie oraz prace nad ekstranetem.

Portal Korporacyjny ORLENU oparty jest na technologii Broadvision Portal 7.1. Nad przygotowaniem i uruchomieniem serwisu oprócz zespołu ORLENU pracowali: Super Media Sp. z o.o. w zakresie zawartości, nawigacji i projektu graficznego oraz Ster Projekt SA - w obszarze informatycznym.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy serwis Orlenu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl