SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy szef Discovery

Discovery Networks Europe powołało nowego Dyrektora Generalnego

Firma Discovery Networks Europe, ogólnoeuropejski przedstawiciel największego nadawcy programów edukacyjnych i dokumentalnych Discovery Communications, poinformowało wczoraj o powołaniu Arthura Bastingsa na stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego na region Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

Arthur Bastings, jest z pochodzenia Holendrem. Do Discovery przeszedł z firmy Turner Broadcasting Systems Europe, w której od 2001 roku zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego na region Europy Północnej i Centralnej. Wcześniej był związany z firmą Viacom, gdzie pracował najpierw w zespole MTV International, a następnie był wiceprezesem ds. strategii i handlu w MTV Asia.

Bastings obejmie posadę w marcu, zastępując Robina Paxtona, dyrektora wykonawczego Discovery Networks Europe, który przez kilka ostatnich miesięcy pełnił obowiązki na tym stanowisku.

Paxton stwierdził: "Ta funkcja ma kluczowe znaczenie dla odnoszenia przez Discovery dalszych sukcesów w regionie. Tutejsze rynki mają ogromny potencjał i wiążemy z nimi ambitne plany rozwoju naszej firmy. Jednak ich wymaganiom może sprostać jedynie osoba o wybitnych kwalifikacjach i dużym doświadczeniu - jest nią właśnie Arthur. Cieszę się, mogąc powitać go w naszym zespole".

Bastings zauważył natomiast: "Po kilkuletniej stagnacji rynki europejskie zaczynają nadrabiać zaległości. Zmiany w dziedzinie dystrybucji i lepsze warunki na rynku reklamy stwarzają szanse silnym kanałom telewizyjnym. Pozycja Discovery jest już dziś bardzo silna, a moim celem będzie dalsze jej wzmocnienie".

Jako dyrektor na region Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Bastings będzie odpowiadał za ogólny rozwój Discovery oraz poszczególnych kanałów telewizyjnych w ponad 90 krajach i regionach, należących do Discovery.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy szef Discovery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl