SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sklepy OBI w Rosji znow ruszą. Firmę przejmuje lokalny inwestor

Dotychczasowa sieć marketów budowlanych pod szyldem OBI w Rosji planuje otworzyć zamknięte od kilku tygodni sklepy. Pierwszy ze sklepów ma ruszyć w Moskwie. Rosyjski oddział OBI został jednak przekazany pod tymczasowy rosyjski zarząd, a wkrótce zmieni właściciela i nazwę.

Article

Sieć marketów budowlanych OBI wznowi pracę wszystkich hipermarketów w Rosji najpóźniej do 11 maja br. Jako pierwszy otworzy się moskiewski sklep na Chodynskoje Pole.

„W środę, 27 kwietnia, moskiewski sklep OBI Chodynskoje Pole ponownie otworzy swoje podwoje dla klientów, a do końca majowych wakacji planowane jest uruchomienie wszystkich hipermarketów sieci” – poinformowała firma.

Sklepy działające dotąd jako OBI znów będą otwarte w Rosji

Do 1 maja sklepy w Moskwie i Petersburgu powinny powrócić do normalnego trybu działania, a następnie - kolejne w pozostałych regionach Rosji. Do 11 maja działalność wznowi wszystkich 27 hipermarketów sieci handlowej. Przypomnijmy, że firma zdecydowała o ich zamknięciu kilka tygodni temu - w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak podaje Kommersant, zdaniem szefa Ministerstwa Przemysłu i Handlu Denisa Manturowa otwarcie sklepu to pozytywny sygnał dla rynku i innych zagranicznych firm. „Sprawę OBI można nazwać dobrym przykładem cywilizowanego rozwiązania kwestii kontynuacji działalności rosyjskich przedsiębiorstw z udziałem zagranicznym” – uważa Manturov.

Serwis i aplikacja mobilna OBI wznowią pracę, ale na razie tylko w trybie informacyjnym. Firma podkreśliła, że ​​termin uruchomienia sklepu internetowego zostanie ogłoszony później.

Kilkanaście dni temu niemieccy właściciele OBI poinformowali, że przekazują swoją rosyjską działalność założycielowi grupy konsultingowej Audit Group i agencji prawnej Cesar Consulting, Borisowi Luboshitsowi, w celu zarządzania biznesem. Działalność detalisty w Rosji zostanie docelowo przeniesiona na rosyjskiego inwestora. Umowa sprzedaży została podpisana 11 kwietnia, ale nazwy inwestora nie podano. Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

W rosyjskich sklepach firmy pracuje prawie 5000 pracowników.

We wtorek poinformowano też, że niedługo firma będzie działać pod zmienioną nazwą. Nowy właściciel w ramach rebrandingu wybierze alternatywną nazwę dla firmy. Koncepcja sklepów nie ulegnie zmianie, choć pewne zmiany w ich pracy mogą jeszcze nastąpić.

Po publikacjach dot. działalności OBI w Rosji firma wydała oświadczenie, odcinając się od dotychczasowego rosyjskiego oddziału.

Aktualnie dowiadujemy się z różnych mediów i mediów społecznościowych, że sklepy OBI w Rosji mają zostać ponownie otwarte. Jak już ogłoszono w dniu 07.03.2022 r., wszystkie sklepy OBI w Rosji zostały zamknięte, a podmioty prawne zostały przeniesione na nowego właściciela (patrz oświadczenie z 13.04.2022 r.). Odbyło się to pod warunkiem zaprzestania używania marki OBI w Rosji. Dlatego ponownie wskazujemy i wyjaśniamy, że Grupa OBI nie jest i nie będzie ani bezpośrednio, ani pośrednio zaangażowana w biznes w Rosji po transakcji. Inne informacje mogą być jedynie propagandą i działaniami zewnętrznymi Rosji, na które my jako Grupa OBI niestety nie mamy wpływu - czytamy w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Sklepy OBI w Rosji znow ruszą. Firmę przejmuje lokalny inwestor

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl