SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obniżka ceny najskuteczniejszą formą promocji

Dla Polaków najciekawszą formą promocji jest obniżenie ceny produktu, zaś do wzięcia udziału w konkursie zachęca ich gwarancja otrzymania nawet drobnej nagrody - wynika z badania OMD.

Blisko 60 proc. badanych przyznało, że najbardziej interesującym rodzajem promocji jest obniżka ceny produktu.

Co piąty konsument podziela opinię, iż większa ilość produktu w tej samej cenie jest bardziej zachęcająca niż niższa cena, natomiast dla co dziesiątego Polaka najbardziej interesujący jest upominek dołączony do zakupu.

Jeśli chodzi o organizowane przez producentów konkursy mające zachęcić konsumentów do zakupu ich towarów bądź usług, dla 40 proc. respondentów najbardziej atrakcyjne są te z nagrodami, nawet małymi i symbolicznymi, ale dla każdego kupującego. Odsetek kobiet doceniających konkursy typu "nagroda gwarantowana" jest znacznie większy niż mężczyzn (47 proc. vs 33 proc.).

Blisko połowa badanych wybrałaby udział w konkursie, w którym bezzwłocznie uzyskuje się informację o ewentualnej wygranej, dzięki wiadomości ukrytej w opakowaniu produktu. Polaków mogą zainteresować również wymagające zaangażowania formy konkursów, takie jak wysłanie przez internet kodu z opakowania (26 proc.), czy zbieranie opakowań do zostawienia w sklepie (11 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez dział badań domu mediowego OMD metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 500 polskich internautów.

Dołącz do dyskusji: Obniżka ceny najskuteczniejszą formą promocji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@BartekJuszczyk
To chyba działa nie tylko ad promocji, ale również ad zakupów usług... wszelakich.
odpowiedź