SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejnych osób nie słychać w Trójce. Drozda, Dudek i Tomaszuk bez audycji w ramówce

Po cichu, bez pożegnania ze słuchaczami, znikają kolejni dziennikarze prowadzący audycje w Trójce. - W połowie grudnia skończyła mi się umowa i nie została przedłużona - mówi nam Mateusz Drozda, związany z Polskim Radiem od 2015 r. Nadawca nie chce komentować ostatnich odejść z Trójki.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

O odejściach z radiowej Trójki informujemy ostatnio niemal codziennie. Takich informacji nie przekazuje Polskie Radio. Dopiero po naszym mailu do nadawcy z zakładki "zespół" na stronie Trójki zniknęło kilka nazwisk prowadzących audycje. Wśród nich jest Michał Kirmuć, który dołączył do stacji w 2020 r. W połowie stycznia po raz ostatni poprowadził swój autorski program "Nocny przegląd myśli". - Nie ma mnie w tej chwili na antenie i nic nie wskazuje na to, abym miał w najbliższym czasie na nią wrócić. Niestety, nie znam powodów tej decyzji - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl.

Pisaliśmy już, że w październiku po raz ostatni swoją autorską audycję "Annały Migały" poprowadził Michał Migała. - Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć. Moje nocne audycje były dość wyczerpujące. Musiałem odpuścić, bo posypało się moje zdrowie - mówił nam dziennikarz, który teraz jest taksówkarzem w Warszawie.

Również Monika Małkowska nie pracuje już w Trójce. Polskie Radio nie przedłużyło z nią umowy. Była jedną z prowadzących "Klub Trójki", a do września ub.r. prowadziła również autorską audycję muzyczną "Francuski łącznik". Dziennikarka nadal pojawia się na antenie Polskiego Radia 24, gdzie we wtorki wieczorem prowadzi program "Kwadratura Kultury".

"Umowa nie została przedłużona"

Zapytaliśmy Monikę Kuś, rzeczniczkę Polskiego Radia, czemu na antenie nie słychać już Mateusza Drozdy, Tomasza Dudka i Mateusza Tomaszuka. - Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych. Możemy natomiast poinformować, że umowy z niektórymi osobami wygasły - odpisała nam rzeczniczka.

Polskie Radio nie przedłużyło umowy z Mateuszem Drozdą. - Nie pracuję już w Trójce. Ostatni raz byłem w niej w połowie sierpnia. Później poszedłem na zwolnienie, bo miałem problemy zdrowotne, które wymagały wykonania wielu badań - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Mateusz Drozda. Z Polskim Radiem jest związany od 2015 r. Prowadził niektóre wydania "Sygnałów Dnia" - porannej audycji w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także "Ekspresu Jedynki". Latem 2019 r. dołączył tam do grona prowadzących audycję "Komentarz Dnia". Był też gospodarzem rozmów o tematyce politycznej w Polskim Radiu 24. W Programie Trzecim prowadził m.in. pasma "Trójka do trzeciej" czy "Zapraszamy do Trójki".

- W połowie grudnia skończyła mi się umowa i nie została przedłużona. Nie wytłumaczono mi, czemu tak się stało - mówi nam Drozda. Dziennikarz ma jednak zajęcie. Od dawna jest lektorem i nadal czyta audiobooki.

"Każdy koniec ma również swój początek"

Z Trójki zniknął też Tomasz Dudek, dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy, a także oficjalny DJ reprezentacji Polski w piłce nożnej. Do stacji dołączył na początku 2016 r. Prowadził tam audycje "Przebojowa sobota", "Departament Rytmu" oraz "W rytmie na trzy". Zniknął z Trójki jesienią 2022 r.

Od grudnia w Programie Trzecim Polskiego Radia nie pojawia się także Mateusz Tomaszuk, dziennikarz muzyczny, od listopada 2021 r. również sekretarz programu w Trójce. Z Polskim Radiem jest związany od czerwca 2014 r. Najpierw pracował w Czwórce jako dziennikarz muzyczny, a od 2017 r. można go było usłyszeć także w radiowej Trójce. Prowadził tu autorską audycję "Konstelacja M." oraz czwartkowe wydania programu "Trójka budzi". W Czwórce przez lata prowadził program muzyczny "Off Control". Audycja zniknęła z anteny wraz ze zmianami w ramówce, które wprowadzono od Nowego Roku. Dziennikarz pożegnał się z jej słuchaczami na Facebooku. W obszernym wpisie odniósł się również do swojej nieobecności w Trójce.

"Pytacie co będzie dalej? Co z Trójką? Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim i próbuję się regenerować. Zdrowie ma się tylko jedno. Tylko Bóg raczy wiedzieć, co będzie dalej. Wierzę jednak, że każdy koniec ma również swój początek. Jeżeli zechcecie uwierzyć ze mną, wierzę, że usłyszymy się znów" - napisał do swoich słuchaczy. Ci czekają na powrót Tomaszuka na antenę Trójki.

Mateusz Tomaszuk nie odpowiedział na naszą prośbę o rozmowę.  

Sporo odejść z Trójki

W zeszłym roku Polskie Radio nie przedłużyło umów z wieloma dziennikarzami Trójki. Stacja zrezygnowała także z audycji autorskich poświęconych różnym gatunkom muzycznym. We wrześniu ub.r. informowaliśmy, że Michał Owczarek odchodzi z Trójki, z którą był związany od 2007 r. Jego program "Strefa rokendrola wolna od angola" po raz ostatni pojawił się na antenie 25 sierpnia.

W czerwcu informowaliśmy, że Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny Trójki, związany z tą stacją od 1990 r. przestał prowadzić trzy programy ("Polski Express" oraz "Nocne żądze", a także jedno wydanie w tygodniu audycji "Nasza tonacja"), w których promował rodzimych muzyków. Można go teraz jedynie zobaczyć w filmach na youtubowym kanale rozgłośni. Prowadzi tam cykl wideo "Spotkanie na ŻĄDAnie". Są to kilkuminutowe rozmowy z polskimi artystami.

Wcześniej pisaliśmy, że z Programem Trzecim Polskiego Radia pożegnała się Aleksandra Kaczkowska, dziennikarka muzyczna, pracująca dla tej anteny od 2006 r., prowadząca ostatnio autorską audycję muzyczną "Ciemna Strona Mocy". Nadawca miał nie przedłużyć umowy, która wygasła dziennikarce w połowie czerwca.

W ostatnich tygodniach Polskie Radio zlikwidowało audycje muzyczne Wojciecha Ossowskiego - "Ossobliwości muzyczne" i "Klub folkowy". Pod koniec maja Trójka przestała też nadawać niedzielną audycję Romana Dziewońskiego - "Do trzech razy nuta". Rok temu z anteny zniknął także Wojciech Cejrowski i jego "Audycja podzwrotnikowa" głównie z muzyką latynoamerykańską.

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2022 r. do stycznia 2023 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 2,2 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,6 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: Kolejnych osób nie słychać w Trójce. Drozda, Dudek i Tomaszuk bez audycji w ramówce

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ala
DJ Reprezentacji Polski to chyba disco polo gra, nie?
odpowiedź
User
qba
Jak tak dalej pójdzie to niedługo zostanie tam już tylko Marian i Barbara.
Nikt mi nie wmówi, że to wszystko co się dzieje to nie jest jakiś większy plan zaorania Polskiego Radia. I to wszystko na dwa lata przed
100-leciem PR.
odpowiedź
User
.
Tomaszuk jak najbardziej out nawet z takiego miejsca jak Trójka.
odpowiedź