SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odwołano dyrektora biura prawnego Polskiego Radia

Albert Stawiszyński, dotychczasowy dyrektor biura prawnego Polskiego Radia został odwołany. Obecnie p.o. szefa tej jednostki w spółce jest Ireneusz Misiejuk.

fot. polskie radioArticle

Decyzją zarządu (od połowy marca br. zarząd jest jednoosobowy, prezesem jest Andrzej Rogoyski) Albert Stawiszyński, dotychczasowy dyrektor biura prawnego Polskiego Radia został odwołany.

Nie są znane powody tej decyzji, informację potwierdziliśmy w jednostce prawnej spółki. Na stanowisku zastąpił go jako pełniący obowiązki dyrektora Ireneusz Misiejuk.

Stawiszyński jest radcą prawnym, prowadzi własną kancelarię, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW, specjalistą z zakresu prawa własności intelektualnej. Zasiada również w radzie programowej Telewizji Polskiej. Członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2010-2013 roku zasiadał w Krajowej Radzie Radców Prawnych. Jest członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W swojej karierze jako dziennikarz pracował również w „Pulsie Biznesu”.

Trójka z najniższą słuchalnością od 15 lat, Jedynka najbardziej w dół

Udział publicznej Jedynki pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,2 pkt. proc. do 5,8 proc.

Trójka natomiast zanotowała najgorszy wynik od 15 lat - ex aequo na piątej lokacie uplasowała się razem ze stacjami Audytorium 17. Średni udział w badanej fali wyniósł po 5 proc. (po spadku o odpowiednio 0,2 pkt. proc. i 0,7 pkt. proc.). Program 3 Polskiego Radia zanotował taki sam wynik jak w fali luty-kwiecień 2004, kiedy rozgłośnia miała 4,9 proc. udziału w rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odwołano dyrektora biura prawnego Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl