SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem programów informacyjnych w lutym. Duży spadek „Wydarzeń” i „Panoramy”

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w lutym br. były „Fakty” TVN. Wzrostami widowni na głównych antenach pochwalić się mogły serwisy TVP1: „Teleexpress” i „Wiadomości”, a najwięcej straciły „Panorama” TVP2 i „Wydarzenia” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w lutym 2019 roku oglądało średnio 3,07 mln widzów, co zapewniło TVN 20,91 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 2,81 proc. widzów, czyli 89 tys. oglądających, ale jego udział zmalał z 21,27 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,45 mln widzów, co przełożyło się na 22,80 proc. udziału. Było to o 0,62 proc. więcej, niż w lutym 2018 roku.

Drugi był „Teleexpress” TVP1, którego widownia na głównej antenie zwiększyła się najbardziej w zestawieniu - o 7,29 proc. (179 tys. osób) do 2,64 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku wzrósł z 20,91 proc. do 23,36 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 3,16 mln widzów, będąc o 3,30 proc. wyższą niż rok temu.

Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1, które awansowały z czwartej lokaty. Ich oglądalność na głównej antenie wzrosła o 1,73 proc., czyli o 41 tys. widzów. W lutym 2019 roku wyniosła ona 2,39 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,64 proc. (rok wcześniej było to 15,15 proc.).

Średnia widownia „Wiadomości” z uwzględnieniem danych z TVP Info w zeszłym miesiącu wyniosła 2,96 mln osób, po wzroście o 3,34 proc.

Tracą „Panorama” i „Wydarzenia”

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu, które przed rokiem były trzecie. Widownia tego dziennika wyniosła 2,19 mln osób, po spadku o 8,78 proc. (211 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News. Łącznie zatem „Wydarzenia” na dwóch stacjach w lutym br. oglądało 2,35 mln widzów, czyli o 10,79 proc. mniej, niż przed rokiem kiedy dziennik pokazywano na trzech antenach (można było go oglądać również w Polsat News 2).

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 9,14 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,28 mln widzów (z uwzględnieniem TVP Info widownia wyniosła 1,65 mln osób, po spadku wynoszącym 10,51 proc.).

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrosty odnotowały: „Wiadomości” (największy), „Teleexpress” i „Fakty”, a na minusie były „Panorama” i „Wydarzenia” (największy).

W rankingach ze zsumowaną widownią z głównych i newsowych anten również największe audytorium w lutym br. gromadziły „Fakty”, a następnie uplasowały się: „Teleexpress”, „Wiadomości”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

Grupa komercyjna należy do TVN

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lutym 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 1,23 proc. do 1,07 mln oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 829 tys. osób (w dół o 7,98 proc. - największy spadek w zestawieniu). Podium uzupełnia „Teleexpress” (624 tys. widzów; + 7,98 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to najwięcej widzów zyskały „Wiadomości” (7,30 proc.), a najwięcej straciły „Wydarzenia” (8,23 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem programów informacyjnych w lutym. Duży spadek „Wydarzeń” i „Panoramy”

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kimi
Wydarzeniom spadło, Polsatowi spadlo aha przed wyborami presja na Solorza będzie narastac...
odpowiedź
User
DB
Wiadomości to kolejny miesiąc na plusie. Teleexpress bardzo ładnie tylko ciekawe co będzie jak przyjdzie wiosna. Ale widać - Mario sobie tam dobrze radzi.
odpowiedź
User
Bob
Widać, ze Olechowski zna się na robocie. Wydawało się, że TAI nikt nie podniesie a tu proszę facet w rok postawił Wiadomości i Teleexpress na nogi. Jeszcze tylko została Panorama. Szacun
odpowiedź