SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

8,86 mln widzów meczu Polska-Arabia Saudyjska w TVP1, TVP Sport i TVP 4K

Sobotni mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej pomiędzy Polską a Arabią Saudyjską na antenie TVP1, TVP Sport i TVP 4K oglądało łącznie 8,86 mln widzów - wynika z najnowszych danych telemetrycznych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

Średnia widownia wygranego spotkania przez reprezentację Polski 2-0 pokazanego w TVP1 wyniosła 6,60 mln osób. Przełożyło się to na 52,64 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 54,87 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 54,55 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Na antenie TVP Sport spotkanie oglądało dodatkowo 1,78 mln osób, co dało tej stacji odpowiednio 14,23 proc., 13,31 proc. i 13,61 proc. udziału. Dodatkowo w TVP 4K było to 476 tys. osób (3,80 proc., 4,07 proc. i 4,56 proc. udziału).

Łącznie mecz śledziło 8,58 mln widzów

Łączna widownia pojedynku Polska-Arabia Saudyjska na trzech antenach Telewizji Polskiej wyniosła 8,86 mln osób (70,67 proc., 72,25 proc. i 72,72 proc. udziału).

Przynajmniej przez 1 minutę mecz oglądało 10,08 mln widzów w 4+ na głównej antenie, 3,08 mln w stacji sportowej oraz 988 tys. w kanale 4K.

Z analizy danych widowni meczu minuta po minucie wynika, że TVP1 przez cały czas transmisji była bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego.

Widownia meczu charakteryzowała się wzrostem oglądalności niemal z minuty na minutę. W szczytowym momencie (o godz. 16.02) spotkanie w TVP1, TVP Sport i TVP 4K śledziło 10,89 mln osób.

Dla porównania, pierwszy mecz reprezentacji Polski (z Meksykiem) śledziło na trzech antenach 8,58 mln osób, a jego udziały wyniosły odpowiednio 61,69 proc., 65,94 proc. i 65,89 proc. (z czego 6,47 mln w TVP1, 1,84 mln w TVP Sport i 268 tys. w TVP 4K).

Mundial na wyłączność w TVP

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbywają od 20 listopada do 18 grudnia br. w Katarze. W Polsce pełne prawa do transmisji imprezy ma Telewizja Polska.

Meczowe spotkania pokazane są na żywo w TVP1 lub TVP2, TVP Sport i TVP 4K oraz w internecie. Wśród komentatorów znajdują się: Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski (to jego ostatni mundial), Robert Podoliński, Przemysław Pełka, Kazimierz Węgrzyn, Maciej Iwański, Marcin Żewłakow, Mateusz Borek, Janusz Michallik, Sławomir Kwiatkowski i Kamil Kosowski.

Nasza reprezentacja trzeci grupowy mecz w Katarze rozegra w środę, 30 listopada o godz. 20.00 z Argentyną. Po dwóch z trzech spotkań Polska jest liderem grupy C z wynikiem 4 pkt. (1 pkt. za remis z meczem z Meksykiem i 3 pkt. za zwycięstwo z Arabią Saudyjską).

Dołącz do dyskusji: 8,86 mln widzów meczu Polska-Arabia Saudyjska w TVP1, TVP Sport i TVP 4K