SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Wiadomości” w TVP1 po raz pierwszy w historii przegrały z „Wydarzeniami” w Polsacie. Liderem „Fakty”

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w lutym br. były „Fakty”. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności na głównych antenach, a zdecydowanie najwięcej straciły „Teleexpress” (947 tys. widzów) i „Wiadomości” (697 tys. osób) - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Anita Werner, fot. TVN Article

„Fakty” TVN w lutym 2018 roku oglądało średnio 3,16 mln widzów, co zapewniło TVN 21,27 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 7,95 proc. widzów, czyli 273 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,33 mln widzów, co przełożyło się na 22,40 proc. udziału. Było to o 8,44 proc. mniej, niż w lutym 2017 roku.

Drugi był „Teleexpress” TVP1. Jego oglądalność zmalała najbardziej w zestawieniu - o 27,77 proc. (947 tys. widzów). W lutym 2018 roku wyniosła ona 2,46 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 20,91 proc. (rok wcześniej było to 29,31 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Teleexpressu” na antenie newsowej stacji w lutym br. wyniosła 596 tys. osób, a udział - 5,06 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 3,06 mln widzów (25,97 proc. udziału). Było to i tak o 10,28 proc. mniej, niż „Teleexpress” gromadził rok temu tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają  „Wydarzenia” Polsatu, które po raz pierwszy w historii miesięcznych zestawień oglądalności wyprzedziły „Wiadomości” TVP1. Widownia tego dziennika wyniosła 2,40 mln osób, po spadku o 3,38 proc. (84 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w lutym br. oglądało 2,63 mln widzów, czyli o 1,02 proc. mniej, niż przed rokiem.

Na czwarte miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się o 22,89 proc. (697 tys. osób) do 2,35 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 19,40 proc. do 15,15 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,87 mln widzów, będąc i tak o 5,75 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Wiadomości” emitowane były tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 9,82 proc. do 1,41 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W lutym br. „Panorama” na obu antenach miała o 17,69 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. W tym ujęciu najwięcej stracił „Teleexpress” (mimo że porównujemy dane oglądalności tego serwisu z lutego ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z lutego br. z dwóch anten).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lutym 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 11,62 proc. do 1,09 mln oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 900 tys. osób (w dół o 7,68 proc.).

Zdecydowanie największe spadki zanotowały w tym ujęciu serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (29,83 proc.) i „Teleexpress” (27,09 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten wszystkie serwisy zanotowały spadki, a najwięcej też straciły „Wiadomości” i „Teleexpress” - było to odpowiednio 17 proc. i 14,89 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” w TVP1 po raz pierwszy w historii przegrały z „Wydarzeniami” w Polsacie. Liderem „Fakty”

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Brawo Wydarzenia.

Jednak przesunięcie Wiadomości do TVP Info to było mistrzowskie zagranie aby zaorać TVP1 ;)
odpowiedź
User
Tomasz
Jest taka zależność: Im bardziej Fakty wyprzedzają w Nielsenie Wiadomości, tym bardziej PiS wyprzedza w sondażach Totalną Opozycję :D
odpowiedź
User
Widz
Wiadomości nie przegrały z Wydarzeniami. Dlaczego tytuł nie odzwierciedla rzeczywistości?
odpowiedź
User
gość
Jest taka zależność: Im bardziej Fakty wyprzedzają w Nielsenie Wiadomości, tym bardziej PiS wyprzedza w sondażach Totalną Opozycję

W sondażach w których ponad połowa respondentów odmawia udzielenia odpowiedzi na pytanie- taka jest rzeczywistość - są to praktycznie sondaże dla jakiejś niereprezentatywnej połowy - no ale po co się tak ograniczać można przecież wmawiać, że partia ma 120 % poparcia.
odpowiedź
User
Wdse
@Tomasz, taaak, to jest wasze zwycięstwo, polaczki :D
32 17
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Brawo Jaro! Tak trzymaj :)
39 13
odpowiedź
User
Typek
TVP mochery oglądają
81 33
odpowiedź
User
dtvtwn
Jedno i drugie to kupa g... dla tłuszczy.
15 26
odpowiedź
User
von thorn
tvp - bańka informacyjna dla dołów społecznych. Oni nie sięgnà do innych źródeł, bo to zmasakrowałoby ich ugruntowanà wizje świata.
59 26
odpowiedź
User
poPO
Wszyscy przegrali. "Wiadomości" "Fakty" "Wydarzenia" straciły widzów. Teraz ludzie informacje czerpią z innych źródeł. Propaganda uprawiana w TV mało kogo obchodzi.
81 12
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing