SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrosła oglądalność wszystkich programów śniadaniowych, „Dzień dobry TVN” liderem

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w pierwszym kwartale br. miało „Dzień dobry TVN”. Wszystkie morning-shows pochwalić się mogły wzrostami oglądalności, a najwięcej widzów zyskało „Pytanie na śniadanie”.

Kinga Rusin, Piotr Kraśko - fot. tvnArticle

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2018 roku średnia oglądalność magazynu „Dzień dobry TVN” (emisja w TVN codziennie o godz. 8.00) wyniosła 587 tys. osób przy 10,97 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Program miał o 43 tys. widzów mniej niż rok wcześniej.

Drugie miejsce należało do konkurencyjnego „Pytania na śniadanie” TVP2 (emisja codziennie o godz. 7.55, do 2 marca br. o 8.00), które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 504 tys. osób, co przełożyło się na 9,97 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn Dwójki śledziło 429 tys. widzów przy udziale wynoszącym 9,03 proc. Oznacza to największy wzrost w zestawieniu wynoszący 75 tys. oglądających. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że przed rokiem magazyn ten nie miał emisji niedzielnych, które pojawiły się w listopadzie ub.r.

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W pierwszym kwartale br. jego widownia wyniosła 345 tys. osób, a jego udział - 14,79 proc. (najwyższy spośród wszystkich analizowanych programów). Program ten względem analogicznego okresu ub.r. zyskał 39 tys. widzów.

Do 9 lutego 2018 roku swój morning show „Dzień dobry Polsko” pokazywała również TVP1, który spadł z anteny z powodu słabych wyników oglądalności. W okresie od 28 sierpnia ub.r. do 9 lutego br. oglądało go średnio 124 tys. osób, co przełożyło się na 5,08 proc. udziału.

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” zyskał 27 tys. do 292 tys. widzów.

Drugie też było „Pytanie na śniadanie” (największy w zestawieniu wzrost - o 32 tys. do 168 tys. oglądających), a trzeci - „Nowy dzień z Polsat News” (do góry o 9 tys. do 133 tys.).

Dane oglądalności dla grupy 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrosła oglądalność wszystkich programów śniadaniowych, „Dzień dobry TVN” liderem

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
Uwielbiam panów Kraśke, Wellmana i panią Rusin. Brakuje mi wywiadów na żywo z Anną Wendzikowską.
odpowiedź
User
DDTVN
DDTVN niezmiennie najlepsze! Bo najlepsze:)
odpowiedź
User
Daw
Efekt 500+, więcej mamusiek siedzi w domach więc podbijają oglądalność programów adresowanych do bezrobotnych, emerytów, rencistów i uczniów na feriach ;0
odpowiedź
User
mon
Opiekuję się leżącą babcią więc włączam tv i lecą te twory. Nie mam pojęcia jaki jest cel tych programów i do kogo jest skierowany. Zabicie czasu?? Nic odkrywczego w nich nie ma. Więcej jest reklamy niż pożytecznej treści. Promują seriale i programy oraz jakieś dziwne rzeczy, które strach oglądać i słuchać, bo można cofnąć się w rozwoju. Po prostu nędza. Na szczęście są inne kanały nie ogarnięte pisowską propagandą.
odpowiedź
User
widz
"Dzień dobry TVN " jest. fan-tas-tycz-ne... GRATULACJE ZA PIERWSZE MIEJSCE OGLĄDALNOŚCI.. ja też oglądam DD TVN.. nie dziwię się, że Pytanie.. tak bardzo ich naśladuje.
odpowiedź