SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

122 tys. widzów „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego w TVP1. Premiery w TVP3 śledzi 80 tys. osób

W sezonie 2020/2021 program „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego ogląda średnio 122 tys. widzów w TVP1. Premiery cyklu w TVP3 śledzi 80 tys. osób - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Jan Pospieszalski, fot. TVPArticle

Średnia widownia „Warto rozmawiać”, emitowanego w okresie od 22 czerwca 2020 roku (tego dnia program powrócił do ramówki po kilkumiesięcznej przerwie) do 12 kwietnia 2021 roku, na antenie TVP1 wyniosła 122 tys. osób. Rynkowy udział stacji ukształtował się na poziomie 2,86 proc. w gronie wszystkich widzów, 1,47 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,90 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Program emitowany jest w poniedziałki po godz. 23.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W analizowanym okresie najwięcej widzów przyciągnął odcinek pokazany 1 lutego. Śledziło go średnio 280 tys. osób.

TVP1 w czasie emisji „Warto rozmawiać” zajmuje ostatnie miejsce w rynku telewizyjnym w grupie 4+ wśród czterech głównych stacji. Pierwszy w tym czasie jest Polsat (7,01 proc.), drugi - TVN (5,65 proc.), a trzecia - TVP2 (4,55 proc.).

Również wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59 Jedynka jest stacją ostatniego wyboru na tle analizowanych stacji.

80 tys. widzów premier w TVP3

Premiery „Warto rozmawiać” nadawane są tego samego dnia o około 20.35 w TVP3. Cykl Jana Pospieszalskiego w okresie od 22 czerwca 2020 roku do 12 kwietnia 2021 roku śledziło w tej stacji 80 tys. widzów (0,55 proc. udziału w 4+, 0,28 proc. w 16-49 i 0,37 proc. w 16-59).

„Warto rozmawiać” to talk-show, w którym Jan Pospieszalski wraz ze swoimi gośćmi porusza aktualne tematy poruszające opinię publiczną.

TVP odwołała emisję „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego

W poniedziałek, 19 kwietnia TVP3 i TVP1 planowo miały pokazać kolejne wydanie realizowanego na żywo programu. Ostatecznie tuż przed wejściem na wizję ekipa realizująca cykl dowiedziała się, że Telewizja Polska w tym dniu nie będzie transmitować audycji na żywo.

- Poinformowano nas że program jest nagrywany i zostanie wyemitowany później. Kiedy? Nie wiem - stwierdził Pospieszalski. W TVP3 zamiast „Warto rozmawiać” pokazano powtórkę dokumentu Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” o katastrofie smoleńskiej, premierowo wyemitowanego w TVP1 w niedzielę wieczorem.

We wtorek oświadczenie w tej sprawie wydała Telewizja Polska. Jak czytamy w nim komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie „Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone „Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.

- Komisja Etyki uznała, że w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki - informuje publiczny nadawca. - Orzeczenie Komisji Etyki TVP stworzyło nowy kontekst moralno-prawny audycji „Warto rozmawiać”. Telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy, dotyczące warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego - dodaje.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 9,66 proc.

Dołącz do dyskusji: 122 tys. widzów „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego w TVP1. Premiery w TVP3 śledzi 80 tys. osób

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Petrochemia
Malutka oglądalność, mogliby przywrócić premiery tego cyklu do Jedynki, skoro powtórki na TVP1 po 23:00 mają więcej widzów niż premiery na TVP3 w prime-time...
odpowiedź
User
Artur
Czyli nikogo to nie obchodzi, więc po co Lichocka dym robi?
odpowiedź
User
SłuchaczX
Jednostronny program, może dlatego niska oglądalność.
odpowiedź