SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olaf Osica: z Ośrodka Studiów Wschodnich do SpotData w Bonnier Business Polska

Były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Olaf Osica dołączył do SpotData (Bonnier Business Polska), obejmując funkcję dyrektora ds. badań i rozwoju. - Chcemy dostarczać biznesowi wiedzy, pozwalającej na lepsze planowanie rozwoju - zapowiada Osica.

Olaf Osica Article

Osica obejmuje w SpotData nowo otworzone stanowisko, będzie odpowiedzialny m.in. za rozwijanie linii biznesowej raportów oraz relacje ze strategicznymi klientami. - Chcemy dostarczać biznesowi wiedzy, która pozwoli na lepsze planowanie rozwoju firm, a także przygotowanie się na nowe trendy społeczne, ekonomiczne, technologiczne i regulacyjne. Aby piąć się w międzynarodowych łańcuchach współpracy, polskie przedsiębiorstwa muszą też być coraz bardziej świadome zmian w swoim otoczeniu i potrafić komunikować strategie w oparciu o analizy i badania. W Brukseli argumenty i opinie nie poparte liczbami nie robią na nikim wrażenia - komentuje Olaf Osica.

SpotData to centrum analiz, zajmujące się publikowaniem raportów makroekonomicznych i branżowych oraz wydawaniem serwisu Spotdata.pl. Serwis ma dwie linie biznesowe: subskrypcyjną, opartą o udostępnianie danych i prognoz branżowych, oraz linię raportów biznesowo-społecznych. SpotData należy do wydawnictwa Bonnier Business Polska od czerwca 2017 roku, został kupiony od jego założyciel Ignacego Morawskiego, który pozostał w zespole centrum.

Ignacy Morawski, podkreśla, że współpraca z nowym dyrektorem ds. badań i rozwoju wzmocni kompetencje firmy w budowaniu produktów wiedzy biznesowej dla firm i instytucji działających globalnie. - Posiadamy solidne zasoby analityczne, które chcemy wykorzystać na znacznie większą skalę, więc przyjście Olafa Osicy będzie znaczącym krokiem do realizacji tego celu - mówi Morawski.

Olaf Osica ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie analizy i syntezy trendów politycznych i społeczno-ekonomicznych, definiowania ryzyka politycznego i regulacyjnego w Europie. Pracował m.in. przy projektach dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Polityki Insight oraz College of Europe. W latach 2011-2015 był dyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia - instytucji doradztwa politycznego dla rządu i administracji RP. Obecnie jest przewodniczącym rady tego ośrodka.

Dołącz do dyskusji: Olaf Osica: z Ośrodka Studiów Wschodnich do SpotData w Bonnier Business Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Ostatnią pracą się nie chwali?
13 4
odpowiedź