SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OLX wprowadzi własny system płatności, kupujący będą mogli starać się o rekompensatę

Od 9 września portal ogłoszeniowy OLX uruchomi własny system płatności służący do płacenia za produkty i usługi z opcją dostawy. Wprowadzi też możliwość ubiegania się przez kupujących o rekompensaty w wysokości do 200 zł, jeśli nabyty produkt jest dużo gorszy niż obiecywano w ogłoszeniu.

Nowe logo OLXArticle

Z systemu płatności OLX będą mogli korzystać użytkownicy w przypadku ogłoszeń z opcją dostawy, przy których płaci się za zakup z góry. Dostawa jest realizowana poprzez platformę Sendit.

W ramach nowego systemu środki zapłacone za produkt przez kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności do czasu odebrania zakupu przez nabywcę. - Po odebraniu przez kupującego przesyłki zawierającej przedmiot środki pieniężne zostaną niezwłocznie przekazane na narzędzie rozliczeniowe Sprzedającego prowadzone przez operatora płatności. Środki dostępne na narzędziu rozliczeniowym użytkownika mogą być w każdej chwili, bezpłatnie przez niego wypłacone na jego osobiste konto bankowe - opisano w nowej wersji regulaminu OLX.

Operatem płatności będzie holenderska spółka Adyen.

Do 200 zł rekompensaty za produkty gorsze niż w ogłoszeniach

Równocześnie na OLX pojawi się możliwość ubiegania się przez kupujących o rekompensatę, jeżeli nabyty produkt „jest niezgodny z treścią ogłoszenia i posiada wartość istotnie niższą od przedmiotu opisanego w głoszeniu”. Taka możliwość będzie tylko przy zakupach z wykorzystaniem systemu płatności i przesyłek oferowanego na OLX.

Nabywca w ciągu 30 dni od otrzymania kupionego produktu będzie mógł złożyć (mailem na adres pomoc@olx.pl lub poprzez formularz kontaktowy) wniosek o rekompensatę. Oprócz danych o transakcji powinien do niego dołączyć szczegółowy opis zdarzenia (m.in. wszelkich okoliczności transakcji, zwłaszcza treści ogłoszenia i otrzymanego przedmiotu) i potwierdzające to materiały (np. zdjęcia produkty, print screeny korespondencji ze sprzedającym), a także potwierdzenie złożenia organom ścigania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa odpowiednim.

Grupa OLX będzie rozpatrywać wnioski o rekompensatę w ciągu 30 dni od otrzymania. Przy pozytywnej decyzji wypłaci środki w ciągu 14 dni od powiadomienia o tym kupującego. Jeśli w tym okresie nabywca otrzyma właściwy produktu od sprzedającego, rekompensata nie zostanie przyznana.

Wysokość rekompensaty będzie ustalana w oparciu o cenę produktu zapłaconą przez kupującego. Będzie wynosić maksymalnie 200 zł.

Nowe opcje w Profilu Kandydata i pakietach premium

9 września na OLX pojawią się też nowe możliwości. W Profilu Kandydata, dostępnym dla użytkowników zainteresowanych ogłoszeniami o pracę, będzie można wprowadzić swoje preferencje co do poszukiwanego stanowiska pracy oraz aplikować na opublikowane oferty poprzez Profil

W kategorii Elektronika pojawi się możliwość wykupienia Megapakietu dla wszystkich podkategorii, a w kategorii Motoryzacja - opcja kupienia pakietu Premium w podkategoriach: Części samochodowe, Części motocyklowe, Opony i felgi, Sprzęt car audio.

Ponadto nazwa Pakietu Business zostanie zmieniona na Pakiet Standard.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. serwis OLX.pl zanotował 13,54 mln użytkowników, 1,52 mld odsłon oraz 14minut i 22 sekundy średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a jego aplikacja mobilna - 4,02 mln użytkowników.

W minionym roku rozrachunkowym Grupa OLX (wchodząca w skład koncernu Naspers), do której oprócz OLX.pl należą serwsy otoMoto.pl, otoDom.pl i Fixly.pl, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 19,5 proc. do 784,94 mln zł oraz zysku netto z 243,25 do 293,29 mln zł. Zatrudnienie w firmie zwiększyło się o 103 etaty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OLX wprowadzi własny system płatności, kupujący będą mogli starać się o rekompensatę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OLX champs
No, wreszcie zaczyna się coś dziać. Jeszcze tylko wysyłki paczkomatami i Alle(dro)gro pozamiatane :)
odpowiedź
User
Chris
Będzie wiele problemów z ustaleniem czy produkt jest niezgodny z treścią ogłoszenia i posiada wartość istotnie niższą od przedmiotu opisanego w głoszeniu. Mam duże wątpliwości czy da się to prawidłowo rozpatrzyć.
odpowiedź