SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet i Radio Nowy Świat ze wspólną audycją wyborczą. „Bez polityków”

W najbliższy poniedziałek na antenie Radia Nowy Świat i w Onecie wystartuje nowy, ściśle wyborczy format: „Wybory Nowego Świata w Onecie”. Prowadzącymi będą Klaudiusz Slezak i Marcin Zawada. Audycja składać się będzie z komentarzy, prezentacji sondaży i rozmów z ekspertami.

Article

Audycja trwać będzie 20 minut (od godz. 12:05 do 12.25).

- Chcemy naszym słuchaczom i widzom prezentować bieżącą sytuację i klimat, jaki panuje w Polsce na kilka dni przed wyborami. Nie będziemy zapraszać polityków, ale nie unikniemy komentowania tego, co dzieje się w sztabach wyborczych poszczególnych partii i jakim programem chcą przekonać do siebie wyborców - mówi Klaudiusz Slezak, dziennikarz polityczny Radia Nowy Świat.

Program „Wybory Nowego Świata w Onecie” będzie równocześnie emitowany na radiowej antenie i w Onet.pl od 9 do 13 października, codziennie o tej samej porze. Wspólna audycja zostanie zapowiedziana także w Onet Rano 9 października o g. 8:45. Prowadzący - Tomasz Sekielski - porozmawia z Klaudiuszem Slezakiem o formule programu.

To kolejny element współpracy pomiędzy naszym radiem i Onetem. Z końcem września aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez radiowców. Wśród najpopularniejszych podcastów w Polsce w ofercie Onet Audio znalazły się odcinki podcastów m.in.: „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Z archiwum Pani M.’’ autorstwa Magdy Jethon, „Punkt Widzenia” Beaty Grabarczyk.

RNŚ przygotowuje też wieczór wyborczy 

To nie jedyna propozycja związana ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W dzień wyborów 15 października od godziny 21.00 do godziny 23:00 RNŚ zaprasza patronów i słuchaczy na Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem oraz dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów.

W studiu - jak zapowiadają radiowcy - nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie na gorąco śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.

Natomiast w poniedziałek powyborczy, 16 października, w audycji Nowy Świt (6:00-10:00), którą jak zwykle poprowadzi Mateusz Andruszkiewicz, Beata Grabarczyk i Klaudiusz Slezak rozmawiać będą z gośćmi o tym, co wydarzyło się w niedzielę. Ponadto Patryk Rabiega opowie słuchaczom, jak wyglądały wybory za granicą, a Jan Janczy przedstawi przegląd prasy zagranicznej na temat wyborów w naszym kraju. W porannej audycji pojawi się także więcej wydań serwisów informacyjnych, które prezentować będą Katarzyna Oklińska i Piotr Topoliński.

Jak jest słuchane RNŚ

Radio Nowy Świat to z kolei internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Rozgłośnia oferuje dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, szeroką propozycję różnorodnych gatunków muzycznych i interaktywność ze słuchaczami. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni. Radia można słuchać przez stronę internetową lub aplikację. Obecnie Radio Nowy Świat wspiera 34,6 tys. patronów, miesięczną kwotą ponad 740 tys. złotych.

Według badania Krajowego Instytutu Mediów, w okresie od grudnia ub.r. do maja, RNŚ miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Udział rozgłośni w rynku słuchalności radia przez internet zmalał z 9,5 do 9,2 proc. Zmalał także średni dobowy udział słuchalności z 204 do 198 minut.

Dołącz do dyskusji: Onet i Radio Nowy Świat ze wspólną audycją wyborczą. „Bez polityków”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hh
w sumie po co politycy jako goscie skoro prowadzacy sami naprowadza sluchaczy na wlasciwe jednomyślenie;)
odpowiedź
User
Watson
To dobry pomysł, jak każdy w tej redakcji.
odpowiedź
User
olo
Tak jak w 357 polityka bez polityków czyli czysta propaganda
odpowiedź