SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Open Finance chce otworzyć 25 placówek franczyzowych w 2018 r., docelowo 150

Grupa Open Finance otworzy 25 placówek franczyzowych w 2018 r. Będą one obejmowały 3 marki: największego pośrednika finansowego Open Finance, pośrednika nieruchomościowego Home Broker oraz brokera ubezpieczeniowego Open Brokers. Pierwsze oddziały franczyzowe zostaną uruchomione pod koniec stycznia przyszłego roku, a w perspektywie 5-letniej ma ich być docelowo 150, podał Open Finance.

"Szacujemy, że w pierwszym roku naszej inicjatywy franczyzowej będziemy w stanie już wygenerować zysk dla Grupy. W kolejnych latach - wraz z rozwojem placówek partnerskich - chcemy osiągnąć pułap kilka milionów złotych. Jeżeli chodzi o koszty, to dzięki wielkości Grupy i skali jej działania, w naturalny sposób wykorzystujemy zaplecze dostępne dzisiaj w naszych spółkach, co z pewnością jest sporą oszczędnością i daje nam przewagę" - powiedział dyrektor zarządzający franczyzą Grzegorz Dul.

Podkreślił, że konsolidacja, jaka dokonuje się w sektorze bankowym i nieruchomościowym, nie ominie również pośredników, zwłaszcza w kontekście szeregu regulacji prawnych. Przykłady to m.in. ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami z lipca br. czy nowa ustawa o ochronie danych osobowych RODO, która będzie obowiązywać od maja 2018 roku.

"Jako rynkowe 'jedynki' czujemy się mocni w branży, mamy stabilne oraz 'dopracowane' własne sieci sprzedaży czy prężnie działające modele partnerskie, tym bardziej przyszedł moment na kolejne pomysły biznesowe jako dalszy etap rozwoju spółek. Nasza inicjatywa to także odpowiedź na potrzeby mniejszego biznesu i 'ducha czasów' - dostawaliśmy sygnały z rynku, że taki projekt, z naszym know-how, doświadczeniem w branżach finansowej, nieruchomościowej i ubezpieczeniowej oraz usystematyzowanym działaniem będzie 'strzałem w dziesiątkę'. Podejmujemy zatem to wyzwanie" - powiedział Dul.

Jak poinformował członek zarządu Open Finance i Home Broker, nadzorujący struktury sprzedaży Paweł Komar, wspólne placówki franczyzowe 3 podmiotów z grupy zapewnią klientom dostęp do 19 banków, 700 inwestycji deweloperskich, 35 tys. ofert nieruchomościowych w 20 największych portalach internetowych i 23 towarzystw ubezpieczeniowych. Placówki franczyzowe z ramienia Open Finance nie będą jednak obsługiwać produktów inwestycyjnych i depozytowych.

"Nikt do tej pory nie połączył w takiej konfiguracji trzech światów - finansów, nieruchomości i ubezpieczeń. Jesteśmy przekonani, że ten model finansowy będzie na rynku franczyzowym wyznaczał nowe standardy i w szybkim czasie stanie się bardzo pożądanym przez przedsiębiorców pomysłem na biznes" - podkreślił Komar.

Spółka podała, że od początku określono dokładne lokalizacje placówek franczyzowych. W większych miastach rozpisano plan na poszczególne dzielnice, co ma zagwarantować franczyzobiorcy, że nie otworzy się w przyszłości, "za rogiem", kolejna podobna placówka oraz dodatkowo Grupa uniknie sytuacji bezpośredniego sąsiedztwa z placówkami macierzystymi (sieci stacjonarnej oraz mobilnej - Open Direct) Open Finance i Home Broker.

Open Finance SA to największa firma pośrednictwa finansowego w Polsce, która działa na rynku od 2004 roku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

Dołącz do dyskusji: Open Finance chce otworzyć 25 placówek franczyzowych w 2018 r., docelowo 150

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozumiem
Zrobiło się słabiutko na rynku klienta, to teraz trzeba zarobić na kliencie biznesowym za logo wiszące nad placówką. Warto uczyć się od najlepszych, jak przenosić źródła przychodu z B2C do B2B :)
odpowiedź