SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange Polska dołącza do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Orange Polska dołączył do grona partnerów w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji.

Paweł Olszewski i Witold Drożdż (fot. materiały prasowe) Paweł Olszewski i Witold Drożdż (fot. materiały prasowe)

Porozumienie sygnowali Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz przedstawiciele Orange Polska - Witold Drożdż, członek zarządu ds. strategii i spraw korporacyjnych oraz Sławomir Chmielewski, dyrektor bezpieczeństwa i compliance.

„Kolejny partner dołącza do grona programu PWCyber. Cieszę się z tej współpracy oraz możliwości wymiany doświadczeń, jakie daje. Zakładam, że przyniesie wiele korzyści. Szczególnie, że to pierwszy operator telekomunikacyjny w tym gronie. Dzięki tej wymianie – zarówno jednostki, jak i organizacje -będą mogły osiągać większe sukcesy i lepiej odpowiadać na wyzwania, przed którymi stoją” - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister Paweł Olszewski.

Orange Polska zaznacza, że jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych w kraju. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferować ma usługi w najnowocześniejszych technologiach, m.in. internet światłowodowy o prędkości do 8 Gb/s oraz usługi mobilne w technologii 5G. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla biznesu, oferuje usługi z zakresu IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

„CERT Orange Polska każdego dnia ma do czynienia średnio z ponad 170 tys. prób ataków - to ogromna skala sieciowych zagrożeń. Zaproszenie nas, jako pierwszej firmy telekomunikacyjnej, do grona partnerów Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie traktujemy jako wyróżnienie i uznanie dla profesjonalizmu naszych ekspertów. Kontynuujemy intensywne działania w obszarze ochrony sieci oraz stale udoskonalamy rozwiązania przeciwdziałające zagrożeniom, dla dobra naszych klientów i partnerów biznesowych, jak również na rzecz sektora publicznego” - powiedział Witold Drożdż.

Dołącz do dyskusji: Orange Polska dołącza do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl