SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange zamiast sieci Idea, krytyka sieci Era

Centertel miał ponad 500 mln zł zysku netto i 5,5 mld zł przychodów w 2004 r.

PTK Centertel Sp. z o.o., operator sieci telefonii komórkowej Idea, osiągnął w 2004 roku ponad 500 mln zł zysku netto przy obrotach sięgających 5,5 mld zł, powiedział prezes spółki Sławomir Skrodzki.

„Udało nam się zrealizować wszystkie wyznaczone cele, a niektóre z nich, jak np. poziom przychodów nawet znacząco przekroczyć. [...] Nasze ubiegłoroczne obroty wyniosły ponad 5,5 mld zł, a zysk netto bardzo znacząco przekroczył 500 mln zł” – powiedział Skrodzki w wywiadzie dla środowego „Pulsu Biznesu”.

„Na koniec 2004 roku mieliśmy już ponad 7 mln klientów. Plan minimum na ten rok to 8 mln. Na razie nasz udział w rynku – mierzony liczbą użytkowników sieci – szacujemy na 32-33%” – dodał.

Skrodzki zapowiedział też, że w 2005 roku inwestycje nie będą mniejsze niż ubiegłoroczne 1 mld zł, ale ich wielkość będzie zależeć od tego, jak użytkownicy przyjmą usługi oparte na technologii trzeciej generacji UMTS. Dodał, że Centertel chce w połowie 2005 roku wystartować ofertą handlową usług UMTS.

Prezes powiedział też, że zarząd spółki popiera zmianę marki Idea na Orange.

- Zarząd PTK Centertel zdecydowanie popiera to rozwiązanie. Uważamy, że to jedyna uzasadniona droga dalszego rozwoju i im szybciej na nią wkroczymy, tym lepiej. Pod marką Idea PTK Centertel zrobił na polskim rynku bardzo dużo, ale nie uciekniemy przed globalizacją. Oczywiście takie decyzje leżą w gestii właścicieli — także mniejszościowych udziałowców TP, z którymi trzeba je konsultować. Przypuszczam, że ten proces już trwa lub wkrótce się rozpocznie – dodał.

„Zapewni nam dostęp do rozwiązań informatycznych wykorzystywanych w grupie France Telecom-Orange” – powiedział Skrodzki.

W wywiadzie dla Pulsu Biznesu prezes Skrodzki bardzo ostro wypowiedział się o swoim konkurencie, sieci Era: "Niedawno wprowadzenie rewolucyjnej oferty w pierwszych dniach stycznia buńczucznie zapowiadała PTC. Jestem niezmiernie ciekawy, co miała na myśli. Na razie nic się nie wydarzyło. Podejrzewam, że to był blef, że nie miała nic do zaoferowania klientom postpaidowym i chciała zyskać na czasie. Bycie liderem na rynku nie jest łatwe. Nie można wciąż oglądać się za siebie, patrząc, co robi Idea. Trzeba samemu proponować nowe rozwiązania. Myślę, że już pora na zmianę lidera."

Większościowym udziałowcem PTK Centertel jest Telekomunikacja Polska (TP SA), która ma 66%, podczas gdy pozostałe 34% należy do France Telecom Mobiles International SA.

PTK Centertel osiągnął na koniec 2003 roku 23 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 4.532 mln zł. Liczba abonentów na koniec 2003 roku wynosiła 5,7 mln osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange zamiast sieci Idea, krytyka sieci Era

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl