SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orkiestra Polskiego Radia powróciła do swojej historycznej nazwy

Orkiestra Polskiego Radia po niemal 30 latach zmieniła nazwę z Polskiej Orkiestry Radiowej. Wczoraj ponownie wystąpiła pod swoją historyczną nazwą. - Chcemy, żeby nasz zespół był jednoznacznie identyfikowany z Polskim Radiem - uzasadnił powrót do pierwotnej nazwy dyrektor Orkiestry, Krzysztof Kur.

Article

W środę, 29 maja w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze”. W trakcie wieczoru wystąpiła pod swoją historyczną nazwą - po raz pierwszy po prawie 30-letniej przerwie - Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Zespół poprowadził dyrektor Michał Klauza.

Krzysztof Kur, dyrektor Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie uzasadnia, że zmiana nazwy po 30 latach z Polskiej Orkiestry Radiowej związana jest z tym, że „jako jedyny zespół artystyczny w strukturze Polskiego Radia chce on być jednoznacznie identyfikowany z narodowym nadawcą radiowym”.

- Chcemy, aby nazwa Polskiego Radia była częścią nazwy naszej Orkiestry. Obecna zmiana to jednocześnie powrót do pierwotnej, historycznej nazwy naszego Zespołu. Dlatego od teraz będziemy dla Państwa koncertować i nagrywać jako Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie - stwierdza Krzysztof Kur.

Historia Orkiestry sięga roku 1934 - pierwszy zespół w rozgłośni stworzył Grzegorz Fitelberg. Za kadencji Tadeusza Strugały w latach 1990-1993 Orkiestra zmieniła nazwę na Polska Orkiestra Radiowa i przeniosła się do nowej siedziby – Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Od 2015 roku jej dyrektorem artystycznym jest Michał Klauza, a od 2016 dyrektorem - Krzysztof Kur.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orkiestra Polskiego Radia powróciła do swojej historycznej nazwy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
W PRL-u były Wielkie Orkiestry Symfoniczne Polskiego Radia i Telewizji.
2 3
odpowiedź
User
PiSarro
W PRL-u były Wielkie Orkiestry Symfoniczne Polskiego Radia i Telewizji.


Dokładnie jedna Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Telewizji, obecnie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.
6 1
odpowiedź
User
somacz
Żeby to miało jakiś sens, było logiczne i zrozumiałe powinno brzmieć: Polska Orkiestra Radiowa powróciła do swojej historycznej nazwy.
Coraz trudniej czytać ten portal. Branżowy!
6 1
odpowiedź