SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OVH zmienia nazwę na OVHcloud. Polska przyczółkiem do dalszej ekspansji

Grupa OVH zajmująca się dostarczaniem usług chmurowych dla biznesu zmieniła nazwę na OVHcloud, która ma lepiej oddawać charakter działalności firmy. Istotną rolę w ekosystemie OVHcloud będzie pełnić polski oddział, w którym koordynowana będzie dalsza ekspansja firmy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa OHV została założona w 1999 r. we Francji, jej twórcami była pochodząca z Polski rodzina Klabów. W kolejnych latach OVH funkcjonowała na rynku sprzedaży domen internetowych i hostingu, w 2004 r. firma uruchomiła swój oddział w Polsce, obecnie ma w naszym kraju 10 proc. rynku przy ok. 260 tys. domen .pl.

Wraz z rozwojem coraz ważniejszą rolę w portfolio OVH zaczęły odgrywać usługi związane z chmurą obliczeniową, które obecnie odpowiadają za 70 proc. przychodów grupy. To jeden z powodów, dla którego firma postanowiła zmienić swoją nazwę z OVH na OVHcloud.

– Firma OVH pojawiła się na rynku 20 lat temu wraz z początkiem wirtualizacji usług (PaaS, IaaS, SaaS, itp.). Dzisiaj w odniesieniu do tych usług używamy określenia „chmura”. Chcemy, aby nasza marka odzwierciedlała to, co robimy – wyjaśnił na dorocznej konferencji firmy OVHcloud Summit Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud.

Firma zaznacza, że choć zmienia nazwę, to wartości OVHcloud pozostają niezmienne: otwartość i budowa ekosystemu gwarantującego ochronę danych. OVHcloud w dalszym ciągu propaguje swoją wizję chmury SMART (Simple, Multi-local, Accessible, Reversible and Transparent), czyli chmury prostej, multilokalnej, dostępnej, odwracalnej i transparentnej.

OVHcloud zaznacza, że istotną rolę dla rozwoju firmy w Europie stanowić ma Polska. Jest ona dla firmy ważnym rynkiem, nie tylko ze względu na polskie korzenie założycieli, ale także i z powodu bogatych możliwości rozwijania biznesu. Według strategii rozwoju grupy Polska jeszcze bardziej zyska na znaczeniu, stając się dla OVHcloud punktem wyjścia do skalowania biznesu na cały region Europy Środkowo-Wschodniej.

Dołącz do dyskusji: OVH zmienia nazwę na OVHcloud. Polska przyczółkiem do dalszej ekspansji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl