SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Papież Franciszek spotka się z młodzieżą. Liczne transmisje w TVP

23 lipca br. w Rio de Janeiro w Brazylii rozpoczną się 28. Światowe Dni Młodzieży. Kilkudniowe spotkanie papieża Franciszka z tysiącami młodych ludzi z całego świata obszernie będzie relacjonowała Telewizja Polska.

Papież Franciszek spotka się z młodzieżą. Liczne transmisje w TVP

TVP1 na żywo pokaże 25 lipca o godz. 22.50 powitanie Ojca Świętego Franciszka z młodzieżą na plaży Copacabana, następnie 26 lipca o godz. 22.50 Drogę Krzyżową z udziałem Ojca Świętego, a 27 lipca o godz. 00.30 czuwanie modlitewne z młodzieżą na Campus Fidei w dzielnicy Guaratiba. Ponadto widzowie Jedynki zobaczą poranne relacje z Brazylii: 26 i 29 lipca o godz. 10.00 oraz 28 lipca o godz. 8.50. Z kolei w TVP2 transmitowana będzie 28 lipca o godz. 14.50 msza święta kończąca Światowe Dni Młodzieży.

Telewizja Polska uruchomiła też serwis internetowy rio13.tvp.pl, gdzie znajdują się informacje o tym, jak i gdzie w Polsce obchodzić Światowe Dni Młodzieży, jeśli nie można wyjechać do Brazylii.

Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co dwa-trzy lata spotkania z papieżem, które zapoczątkował Jan Paweł II w 1985 r. Tegoroczne, już 28. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 23-28 lipca br. w Rio de Janeiro i będą przebiegały pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!”.