SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patroni Radia Nowy Świat nagrali cover zespołu The Redaktors

Patroni Radia Nowy Świat już dwukrotnie nagrywali dla swojej stacji piosenki z życzeniami. Tym razem przygotowali wspólnie utwór zespołu The Redaktors – "Chodź tu".

Article

Radio Nowy Świat opublikowało najnowszy utwór wykonany przez patronów rozgłośni. Wspólnie nagrali oni cover zespołu The Redaktors „Chodź tu”. The Redaktors to zespół muzyków związanych z Radiem Nowy Świat, którzy po raz pierwszy wypuścili tę piosenkę w zeszłym roku.

„Cóż możemy powiedzieć? Chyba po prostu tyle, że mamy najlepszych Patronów i najlepsze Patronki na świecie” – stwierdziła redakcja RNŚ publikując video.

Internauci wspierający finansowo Radio Nowy Świat w grudniu ub.r. nagrali piosenkę z życzeniami dla rozgłośni. Życzyli jej m.in. „frajdy”, „marzeń” czy „miliona wspierających”. Razem z utworem zrealizowany został teledysk.

To był już drugi raz, gdy patroni Radia Nowy Świat skrzykują się, piszą słowa i – korzystając z gotowej muzyki – wyśpiewują świąteczne życzenia dla dziennikarzy stacji. Poprzednią piosenkę nagrano w grudniu 2020 roku.

The Redaktors to zespół muzyków związanych z Radiem Nowy Świat. Jego skład to: Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Marek Napiórkowski.

Grupa powstała w lipcu 2021 roku, kiedy to Wojciech Waglewski i Krzysztof Grabowski uznali na imprezie integracyjnej Radia Nowy Świat, że szkoda byłoby nie wykorzystać tego, że swoje audycje w radiu prowadzą też inni wybitni muzycy.

- Słowo orkiestra bardzo mi się spodobało, ale nasz skład tworzy na razie sześć osób, więc chyba trochę za mało na orkiestrę. Poza tym to bardzo patetyczne określenie, a dobrze zacząć z większą dozą skromności, dlatego Krzysztof wymyślił nazwę The Redaktors - mówił Wojciech Waglewski, który kieruje projektem.

"Cztery miesiące temu ukazał się utwór "Chodź tu", czyli pierwsza inicjatywa artystów.

RNŚ szuka młodych talentów

Ostatnio Magda Jethon, szefowa RNŚ, opowiadała portalowi Wirtualnemedia.pl, co stacja planuje na najbliższy rok.

- Mam nadzieję, że 2022 r. będzie tym, w którym pandemia nie ograniczy nam normalnego funkcjonowania. Mam tu na myśli przede wszystkim bezpieczne spotkania ze słuchaczami, organizowanie wydarzeń z większą niż nasza redakcja grupą osób. W tym roku bardzo chcielibyśmy w końcu wznowić nowoświatowe koncerty, oczywiście o ile pozwoli nam na to sytuacja spowodowana Covidem - mówiła Magda Jethon. Podkreślała, że do czerwca trwać będzie projekt "Otwarty Mikrofon Radia Nowy Świat", który wystartował na przełomie roku.

Dzięki temu konkursowi wokalnemu RNŚ chce wyłonić zdolnych młodych artystów.

Obecnie RNŚ pozyskało już ponad 14,3 mln zł od ponad 30 tys. użytkowników Patronite. Suma deklarowanych wpłat comiesięcznych to 626,5 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Patroni Radia Nowy Świat nagrali cover zespołu The Redaktors

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spock
RNŚ złowiło młode talenty redaktorskie - teraz czas na wykonawców. Powodzenia.
10 7
odpowiedź
User
fsd
Geriatria. PRL.
7 22
odpowiedź
User
Gość X
To może jeszcze swoja wersja od Radia 357?
2 7
odpowiedź