SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Majcher prezesem Polskiego Radia. "Przyszliśmy tu odbudowywać i wzmacniać"

Paweł Majcher, były prezes Radia Wrocław i były wiceprezes Polskiego Radia, został prezesem Polskiego Radia, a na stanowisko wiceprezesa powołano Juliusza Kaszyńskiego. Paweł Majcher zastąpił odwołaną przez ministra kultury Agnieszkę Kamińską.

Paweł Majcher od 2006 do 2009 roku był prezesem publicznego Radia Wrocław. W latach 2009-2012 był członkiem zarządu Polskiego Radia. W swojej karierze zawodowej był rzecznikiem prasowym szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza. 

Jak wyglądała zmiana władzy w Polskim Radiu? - Stanowczo zaprzeczam, jakobym podpisała lub złożyła rezygnację z funkcji prezesa. Po wtargnięciu do mojego gabinetu przez liczną grupę osób powołujących się na decyzję ministra KiDN zostałam zmuszona do opuszczenia gabinetu - stwierdziła na platformie X Agnieszka Kamińska, poprzednia prezes spółki.

Nowy zarząd wita się z ekipą Polskiego Radia

Nowy zarząd Polskiego Radia - Paweł Majcher i Juliusz Kaszyński - przywitał się z pracownikami.

- Przyszliśmy tu odbudowywać i wzmacniać. Jesteśmy radiowcami. Znamy realia panujące w firmie i mamy świadomość, że wciąż pracuje tu wielu fachowców. Chcemy skorzystać w Państwa wiedzy i doświadczenia. Wiemy też co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że były to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa. Naszym celem jest zakończenie takich praktyk. Chcemy by Polskie Radio znów było wzorem dziennikarskiego profesjonalizmu i obiektywizmu. Zapraszamy do współpracy - czytamy w wiadomości, do której treści dotarł portal Wirtualnemedia.pl. 

Agnieszka Kamińska prezesem Polskiego Radia przez 4 lata

Agnieszka Kamińska była prezeską Polskiego Radia od stycznia 2020 roku. Została powołana przez Radę Mediów Narodowych i zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego. 

Z kolei pod koniec grudnia 2019 roku Kamińska została powołana przez RMN na stanowisko wiceprezesa Polskiego Radia. Wniosek w tej sprawie złożył prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który zwrócił się z prośbą do przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego o rozszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący „rozpatrzenia propozycji zmian w zarządzie Polskiego Radia w związku z wnioskiem prezesa PR o poszerzenie jego składu”.

Agnieszka Kamińska została szefową Jedynki Polskiego Radia w lutym 2019 roku. Od marca 2018 roku do stycznia 2019 była wiceszefową Polskiego Radia 24. Wcześniej przez 12 lat była związana z Telewizją Polską jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne. W swojej karierze była związana m.in. z „Uważam Rze Historia”, „Rzeczpospolitą”, TVP3 Białystok i Polskim Radiem Białystok.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało najwyższą stratę netto od wielu lat - 55,1 mln zł. Nadawca spodziewał się jeszcze gorszego wyniku - w połowie ub.r. prognozował 63,6 mln zł. Strata pogłębiła się ponad dwukrotnie, z 19,74 mln zł w 2021 r. To zdecydowanie najgorsze wyniki nadawcy od dużych zmian w mediach publicznych po przejęciu władzy w 2015 r. przez Zjednoczoną Prawicę.

Na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 289 pracowników etatowych, o 31 mniej niż przed rokiem. Średnia pensja brutto wzrosła o 5,7 proc. do 9,4 tys. zł, menedżerowie wyższego szczebla zarabiali prawie dwa razy więcej.

Dołącz do dyskusji: Paweł Majcher prezesem Polskiego Radia. "Przyszliśmy tu odbudowywać i wzmacniać"

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrek
Czekamy na oddziały polskiego radia.
odpowiedź
User
tow. Krzysztof
Agnieszka już tutaj nie mieszka! Jaka cudowna informacja. Ciekawe gdzie teraz będzie wymiatać?
odpowiedź
User
tow. Krzysztof
Agnieszka już tutaj nie mieszka! Jaka cudowna informacja. Ciekawe gdzie teraz będzie wymiatać?
odpowiedź