SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weterynaryjny startup Pethelp otrzymał 2 mln zł dofinansowania

Startup Pethelp pozyskał 2 miliony złotych dofinansowania od funduszu Satus Starter VC. Marka oferuje pakiety weterynaryjne dla psów i kotów.

Article

Pethelp oferuje pakiety weterynaryjne dla właścicieli psów i kotów, które można zrealizować w ponad 170 placówkach na terenie całego kraju. Oferta skierowana jest głównie do firm i korporacji, które chcą wzbogacić swoją ofertę benefitów pracowniczych.

- Chcemy rozwijać Pethelp w Polsce i za granicą w dotychczasowej formie ale również teleweterynarię, wspomaganą przez big data, gromadzoną na podstawie dotychczasowych wizyt oraz chorób zwierząt domowych. A to wszystko po to, aby móc opracować algorytmy, wychwytujące potencjalne symptomy chorób. To nasz sposób na wsparcie profilaktyki przeciwnowotworowej wśród psów i kotów. Misją naszego startupu jest upowszechnianie profilaktyki naszych czworonożnych przyjaciół i poprawa jakości ich życia - komentuje Sławomir Wiatr, CEO Pethelp.

2 miliony złotych na Pethelp

2 miliony złotych zostaną przeznaczone na rozwój spółki, w szczególności na prace IT (m.in. w zakresie teleweterynarii), CRM, rozwój aplikacji, pozyskanie klientów B2B oraz B2C, rozbudowę sieci partnerskiej lecznic oraz dalszy rozwój platformy grywalizacyjnej.

- Zdecydowaliśmy się zainwestować w ten projekt, ponieważ stoi za nim bardzo dobry zespół, który w ciągu półtora roku działalności osiągnął już bardzo dużo, mimo ograniczonych środków. Wierzymy, że dzięki naszemu wkładowi, zarówno finansowemu jak i w formie tzw. smart money, Pethelp ma realną szansę na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań na rozproszonym rynku weterynaryjnym i osiągnięcie sukcesu komercyjnego. Sprawia nam również satysfakcję fakt, że możemy współrealizować projekt o bardzo pozytywnym oddziaływaniu na społeczeństwo - wyjaśnia partner funduszu Satus Starter, Bartłomiej Knichnicki.

Inwestycja Satus Starter VC jest drugą rundą inwestycyjną startupu. W kwietniu br. Pethelp pozyskał 400 tys. złotych z funduszu AgriTech Hub.

Dołącz do dyskusji: Weterynaryjny startup Pethelp otrzymał 2 mln zł dofinansowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl