SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Petrolinvest ma nowe udziały w Silurian Hallwood i Silurian

Spółka Petrolinvest kupuje od Tabacchi Enterprises Ltd. udziały w spółkach Silurian Hallwood Limited za 46,4 mln zł i Silurian Sp. z o.o za 60,9 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie. Petrolinvest planuje oferty akcji obu spółek i wprowadzenie ich do obrotu publicznego, w tym na londyński rynek AIM.

Petrolinvest ma nowe udziały w Silurian Hallwood i Silurian

"Petrolinvest nabędzie 8.680.000 udziałów, stanowiących łącznie 20% udziałów w Silurian Hallwood Limited" - czytamy w komunikacie.  W efekcie Petrolinvest będzie kontrolował 49% udziałów tej firmy.

Z komunikatu wynika, że cena za udziały Silurian Hallwood Limited wyniosła 46,4 mln zł (ok. 16 mln USD) plus dodatkowe premie w związku ofertą akcji tej spółki.

"Intencją wspólników jest przekształcenie w spółkę akcyjną (Plc.), a następnie współdziałanie w celu przeprowadzenia oferty prywatnej spółki (private placement) oraz wprowadzenia akcji do obrotu giełdowego na rynku AIM (Londyn)" - czytamy dalej.

Silurian Hallwood Limited prowadzi działalność w zakresie poszukiwania ropy naftowej i gazu, wykonywania usług doradczych w zakresie działalności wiertniczej oraz szczelinowania hydraulicznego, a także w zakresie innych usług związanych z gazem łupkowym na terenie Europy.

"Ponadto pomiędzy Petrolinvest, a Tabacchi została zawarta umowa na mocy której, spółka nabyła 6 udziałów, stanowiących łącznie 30% udziałów w Silurian" – podano również. W rezultacie tej umowy Petrolinvest nabył udziały za cenę 60.900.000 zł (tj. około 21.000.000 USD) plus dodatkowe premie w związku z planowaną ofertą Silurian i posiada 90% udziałów tej spółki.

"Intencją wspólników Silurian jest przekształcenie w spółkę akcyjną, a następnie współdziałanie w celu oferty prywatnej Silurian (private placement) oraz wprowadzenia akcji Silurian do obrotu giełdowego w ramach pierwszej oferty publicznej" – czytamy również.

Silurian posiada obecnie pięć koncesji na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego o łącznej powierzchni 4.082,10 km.kw. Inwestycja w udziały spółki Silurian umożliwi umocnienie Petrolinvestu w segmencie działalności w zakresie oferowania usług dla podmiotów zajmujących się poszukiwaniem i eksploatacją gazu łupkowego w Polsce, podała firma.

"Zwiększenie zaangażowania ma związek z realizowanymi przez te podmioty strategiami rozwoju, a w szczególności ich planowanym wprowadzeniem na giełdę. Aktywa te stanowić mogą dodatkowe zabezpieczenie dla dotychczas pozyskanego przez spółkę finansowania dłużnego, a także nowego finansowania niezbędnego dla pełnej realizacji programu inwestycyjnego na strukturze Shyrak oraz koncesji Emba zmierzającego do przemysłowej eksploatacji węglowodorów z tych struktur" – zaznaczono w komunikacie.

Petrolinvest miał 22,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 57,56 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 19,22 mln zł wobec 25,48 mln zł rok wcześniej.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest ma nowe udziały w Silurian Hallwood i Silurian

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl