SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Markowski nowym prezesem spółki NetWorkS!, w zarządzie także Maciej Zengel

Od środy 1 lipca zmienia się zarząd NetWorkS!, spółki joint venture T-Mobile Polska i Orange Polska odpowiadającej za infrastrukturę techniczną obu operatorów. Ustępują ze stanowisk Edyta Rafalska i Leszek Lis, a na ich miejsce powołani zostają Piotr Markowski z T-Mobile i Maciej Zengel z Orange.

Article

Nowa struktura spółki zakłada, że za pracę firmy odpowiedzialny będzie dwuosobowy zarząd na czele z prezesem - odpowiedzialnym za koordynację działania, nadzór nad obszarami finansów, bezpieczeństwa, HR, zakupów, compliance, prawnym i sprzedażowym. Stanowisko to obejmie Piotr Markowski z T-Mobile. Ma on ponad 20 letnie doświadczenie w branży, przez ponad 7 lat prowadził zróżnicowane projekty z obszaru telekomunikacji jako partner w firmie doradczej Mckinsey. Przez ostatnie cztery lata w T-Mobile był m.in. członkiem zarządu, odpowiadał za rynek B2B oraz szefa projektu wdrożenia agile w firmie.

Skład zarządu uzupełni członek zarządu ds. technicznych odpowiedzialny za operacyjne działanie spółki i nadzór nad obszarami planowania i rozwoju, budowy i optymalizacji sieci, network operations center oraz IT. Stanowisko to obejmie Maciej Zengel, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. W Grupie Orange na różnych stanowiskach odpowiadał m.in. za nadzór nad spółkami (jako członek Rad Nadzorczych Teltech, Telefon 2000, ORE Marketplanet, NetWorkS!), projektami infrastrukturalnymi (dotyczącymi m.in. współdzielenia infrastruktury aktywnej oraz pasywnej czy  roamingu krajowego), zarządzanie masztami. W Orange Polska odpowiadał też za politykę częstotliwości radiowych.

Obecni członkowie zarządu spółki - Edyta Rafalska i Leszek Lis - po wypełnieniu kontraktów z dniem 30 czerwca 2020 r. wracają odpowiednio do T-Mobile Polska i Orange Polska, gdzie obejmą stanowiska w nowych obszarach. Szczegółów na razie nie podano.

Firma Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracowała przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu.

Natomiast T-Mobile Polska w tym okresie osiągnął wzrost przychodów o 4,1 proc. do 1,557 mld zł oraz zysku EBITDA AL o 4 proc. do 414 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Markowski nowym prezesem spółki NetWorkS!, w zarządzie także Maciej Zengel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl