SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP zmodernizuje oddziały do 2014, ok. 40 tys. kont nowej oferty

PKO Bank Polski w czasie trwającej niespełna 3 tygodnie kampanii nowych rachunków bieżących otworzył prawie 40 tys.  kont, z czego 70 proc. dla nowych klientów., poinformowali przedstawiciele banku. Do 2014 roku bank zamierza zmodernizować wszystkie oddziały.

PKO BP zmodernizuje oddziały do 2014, ok. 40 tys. kont nowej oferty

"To, na czym nam zależało, to odwrócenie trendu spadkowego.  W IV kw. ub. roku byliśmy jedynym bankiem, który tracił klientów. Priorytetem było też 'odmłodzenie' naszych klientów" - powiedział dyrektor marketingu Tomasz Marszałł.

Szymon Majewski reklamuje PKO BP - na razie teaserowo (wideo)

Bank podał, że dzięki kampanii z udziałem Szymona Majewskiego (więcej na ten temat) po raz pierwszy został odwrócony trend spadkowy, zapoczątkowany jeszcze w 2009 roku. Od 18 marca bank otworzył prawie 40 tys. kont i dziennie otwiera ok. 25% więcej ROR-ów niż przed kampanią. Niemal 75% klientów, którzy otworzyli nowe konta, to osoby poniżej 40-go roku życia. Największym zainteresowaniem cieszy się PKO Konto za Zero, które wybiera prawie połowa klientów.

Szymon Majewski w reklamie PKO BP jako "zerowy" marketingowiec-koszykarz (wideo)

"Obecnie jesteśmy na poziomie 3 tys. rachunków dziennie i ta liczba rośnie" - zaznaczył Marszałł.

Szymon Majewski jako rzecznik w nowej reklamie PKO BP (wideo)

Prezes Zbigniew Jagiełło poinformował, że najpóźniej w I kw. przyszłego roku powinien zakończyć się proces zmiany identyfikacji wizualnej  banku, która objąć ma oznakowanie zewnętrzne 1,2 tys. oddziałów  PKO BP i 1,9 tys. agencji (wymiana zewnętrznych fryzów).

Bank jest także w trakcie wymiany umów z agencjami bankowymi na standardowe, co ma zaowocować m.in. przestawieniem się na inny model obsługi klientów przez te placówki.

Począwszy od tego roku do 2014 roku PKO BP zamierza także zmodernizować wszystkie oddziały.

"Proces dotyczący zmiany wizerunku chcemy zakończyć nie później niż w I kwartale 2012 roku.  Modernizacja oddziałów powinna odbywać się raz na pięć lat. Zakładając taki program, powinniśmy co roku modernizować  250 oddziałów. W poprzednich latach to nie miało miejsca. W latach 2011-2013, może do 2014 roku, chcemy dokonać modernizacji wszystkich oddziałów w naszym banku" - powiedział Jagiełło.

Modernizacja wizerunku dotyczy logotypu banku poprzez zmianę kolorystyki firmowej  i wdrożenie nowej, autorskiej czcionki.

Prezes nie ujawnił kosztów zmiany wizerunku i modernizacji oddziałów. Zaznaczył jednak, że podobnie jak w ubiegłym roku, koszty będą pod ścisłą kontrolą. "Chcemy, aby wskaźnik kosztów do dochodów był na poziomie do 45%" - podkreślił Jagiełło.

Zysk netto grupy PKO BP wyniósł 3,22 mld zł w 2010 r. i był wyższy o 39,5% w skali roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP zmodernizuje oddziały do 2014, ok. 40 tys. kont nowej oferty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl