SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plany portalu Interia.pl

Nowy Zarząd Interia.pl ujawnia swoje plany

W wywiadzie udzielonym Serwisowi Biznes portalu, Jacek Pasławski - od 8 października br. nowy Prezes Zarządu INTERIA.PL S.A. - ujawnił ogólne zamierzenia strategiczne i nowe kierunki rozwoju spółki.

- Celem Zarządu w dotychczasowym składzie było przeprowadzenie INTERIA.PL przez przypadający na lata 2000-2003 okres ogólnej dekoniunktury, który szczególnie trudny był dla firm internetowych. Teraz przyszedł czas na wzrost i ekspansję. Na tym będzie się koncentrował nowy Zarząd - powiedział Pasławski. - INTERIA.PL musi wykorzystać obecną sytuację rynkową do dynamicznego rozwoju, wzrostu udziału w rynku, a być może nawet zmiany pozycji zajmowanej w rankingach polskich portali - dodał.

Zadaniem nowego Zarządu będzie sprawienie, by spółka zajęła silną pozycję na wyłaniających się, nowych polach eksploatacji Internetu. INTERIA.PL chce nie tylko pośredniczyć w sprzedaży oferty szerokopasmowego dostępu do sieci, ale przede wszystkim oferować treści i usługi dla użytkowników korzystających z takich łączy. Już wkrótce portal zamierza uruchomić sklep z muzyką dostępną on-line i serwisy zawierające różnorodne treści multimedialne.

Portal będzie intensywnie rozwijał istniejące usługi komunikacyjne i budował nowe serwisy dla społeczności internetowej. Pojawią się też nowe możliwości dla sklepów internetowych chcących współpracować z INTERIA.PL, intensywnie rozwijane będą usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw dostępne na platformie Strefa.pl.

Jacek Pasławski uważa sytuację finansową spółki za co najmniej dobrą. W pierwszej połowie roku przychody INTERIA.PL przekroczyły 12 mln zł i były o ponad 57% wyższe od analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie Zarząd INTERIA.PL planuje kolejną emisję akcji, której celem będzie zapewnienie finansowania dla wielu nowych projektów, które zamierza uruchomić spółka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plany portalu Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl