SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image z mniejszym wzrostem wpływów, 5,6 mln zł zysku netto

W zeszłym kwartale Platige Image, zajmujące się głównie postprodukcją wideo, zwiększyło skonsolidowane przychody o 13 proc. do 37,44 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł z 7,08 do 8,6 mln zł, a zysk netto - z 5,12 do 5,63 mln zł.

Dynamika przychodów grupy Platige Image była dużo niższa niż w drugim kwartale (o 25 proc. do 33 mln zł) i całym pierwszym półroczu (o 42 proc. do 66,1 mln zł). Łącznie w pierwszych trzech kwartałach wpływy zwiększyły się o 30 proc. do 103,54 mln zł.

- Portfel projektów wszystkich linii biznesowych jest dobrze zdywersyfikowany. Kontynuujemy współpracę z naszymi kluczowymi klientami, pozyskując jednocześnie zlecenia od nowych kontrahentów - wiodących firm, z takich rynków jak Chiny, czy region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - opisuje Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Podkreśla, że swoją działalność rozszerza uruchomiona na początku br. spółka zależna w USA. - Dzięki działaniom spółki córki w USA wykonaliśmy projekty dla znanych marek, takich jak Jordan, Carmax czy Nasonex. Pozyskaliśmy także nowe projekty w obszarze efektów wizualnych VFX do seriali - wylicza Żbikowski.

W zeszłym kwartale koszty operacyjne grupy Platige Image wzrosły o 10 proc. do 30,08 mln zł, z czego wydatki na usługi obce z 18,05 do 18,4 mln zł, a na wynagrodzenia - z 6,85 do 8,77 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Platige Image zaczęło prace nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do usprawnienia procesów produkcyjnych. - W związku z obiecującymi wynikami pierwszych testów, w kolejnych miesiącach będziemy poświęcali temu obszarowi dużo uwag - zaznaczył zarząd firmy.

W pierwszych trzech kwartałach skorygowany zysk EBITDA grupy Platige Image zwiększył się z 10,83 do 14,21 mln zł, a zysk netto - z 6,43 do 8,09 mln zł.

W maju Platige Image z zeszłorocznego zysku netto wypłaciło akcjonariuszom 4,46 mln zł, po 60 groszy na akcję. To pierwsza dywidenda, odkąd spółka pod koniec 2011 roku zaczęła być notowana na warszawskiej giełdzie.

W środę po południu kurs akcji spółki rósł o ok. 5 proc.

Dołącz do dyskusji: Platige Image z mniejszym wzrostem wpływów, 5,6 mln zł zysku netto

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Za Wiedźmina, za zrobienie z tego marnej produkcji dla użytkowników TikToka Bagińskiemu należy się czerwona kartka u fanów fantasy, ale książek ogólnie.
odpowiedź