SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Play wprowadza opłaty za nadużywanie roamingu i wysyła ostrzegawcze SMS-y

Play zapowiedział, że obciąży dodatkowymi opłatami za roaming użytkowników sieci, którzy zbyt często i zbyt długo przebywają za granicą w krajach Unii Europejskiej. Operator wyśle do tych osób ostrzegawcze SMS-y informujące o kosztach w wysokości 0,16 zł za minutę połączeń wykonywanych i 0,05 zł odebranych rozmów.

Article

O wprowadzeniu dodatkowych opłat dla niektórych użytkowników korzystających z roamingu na terenie Unii Europejskiej zgodnie z zasadą RLAH (Roaming Like At Home) poinformował w krótkim filmie wideo Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Gruszka przypomniał, że już wcześniej zapowiadał możliwość wprowadzenia dodatkowych kosztów za połączenia roamingowe dla wybranych grup abonentów.

Rzecznik Play powołał się na unijne przepisy pozwalające na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych dla użytkowników nadużywających ustalonych przez UE zasad Polityki Uczciwego Korzystania, a operator postanowił teraz skorzystać z przysługującego mu prawa.

Gruszka wyjaśnił, że sprawa dotyczy jedynie tych osób, które w ciągu ostatnich 4 miesięcy większość czasu spędzili za granicą w krajach unijnych i w tym czasie korzystali z roamingu w Play. Do takich użytkowników operator rozpoczął wysyłanie SMS-ów ostrzegających o wprowadzeniu dodatkowych opłat.

W treści SMS-a zapowiedziano, że osobom nadużywającym roamingu w ciągu 2 tygodni zostaną naliczone dodatkowe koszty. Chodzi o 0,16 zł/min za wykonane połączenia, 0,05 zł/min za odebrane rozmowy, 0,05 zł za jeden SMS, 0,04 zł za jeden MMS oraz 0,04 zł za 1 MB danych w internecie.

W komunikacie Gruszka podkreślił, że dodatkowe opłaty dotyczą niewielkiej grupy użytkowników sieci. W swoim poprzednim filmie żartobliwie sprecyzował, że wszyscy oni bez trudu zmieściliby się na trybunach stadionu drużyny FC Barcelona.

Kwestia dopłat do roamingu jest coraz częściej poruszana przez polskich operatorów. Zgodę UKE na zastosowanie dopłat otrzymały już Plus i Premium Mobile, a także Virgin Mobile i nc+, ostatnio zaś plany skierowania w tej sprawie wniosku do regulatora ujawnił Orange Polska.

W minionym półroczu spółka Play Communications zanotowała wzrost wpływów operacyjnych do 3,21 mld zł i spadek zysku netto do 57,5 mln zł. Miała 14,48 mln klientów, w tym 8,94 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play wprowadza opłaty za nadużywanie roamingu i wysyła ostrzegawcze SMS-y

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zyx
wypadałoby zaznaczyć, że takie działanie JEST ZGODNE z unijnym rozporządzeniem.
4 1
odpowiedź
User
janek
To jest chore! Nadużywać to można alkoholu! Albo coś jest bezpłatne albo płatne. Idioci!
12 9
odpowiedź
User
Kk
To teraz jadąc do Niemiec do pracy karte sim play zostawiam w Polsce.Już w czerwcu jak mieli obniżyc roaming to play inplus robili najwięcej szumu.Teraz są u schyłku bankructwa to szukają pieniedzy.Czas chyba opuścić paly i przejść do innej sieci typu Tmobile
4 5
odpowiedź
User
Wow
Gruszka jak zwykle.....
3 3
odpowiedź
User
rrrr
Jak nadużywane ? Mam 4.5 GB na miesiąc do wykorzystania w Unii ,jak zejdę poniżej to wtedy będę płacił .
Jakiś bezsens .
2 2
odpowiedź
User
info
Panie Gruszka,

póki co jesteśmy w UE i proszę trzymać się obowiązującego prawa. Proszę lepiej powiedzieć jak Play kombinuje z podatkami?
4 4
odpowiedź
User
Rododendron
I bardzo dobrze - połączenia u nas są o wiele tańsze niż u zagranicznych telekomów, a polak jak zawsze zaradny - kupi 10 kart play i sprzeda polakom mieszkającym w Niemczech xD
5 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing