SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus GSM: Wyższy zysk i 7 mln użytkowników

Polkomtel miał ponad 5,5 mld zł przychodów w 2004 r.

Polkomtel SA, operator sieci telefonii komórkowych Plus GSM i Sami Swoi, osiągnął w 2004 roku ponad 7 mln użytkowników, powiedział we wtorek wiceprezes Polkomtela Mirosław Bielicki. Przychody ze sprzedaży były o kilkaset mln złotych wyższe niż 5,5 mld zł.

„Wyniki są bardzo dobre i lepsze niż założony budżet. Zysk jest o kilkadziesiąt procent wyższy, niż się spodziewaliśmy. Przekroczyliśmy liczbę 7 mln użytkowników na koniec roku” – powiedział Bielicki dziennikarzom.

„Jeden z naszych konkurentów podał ostatnio, że osiągnął poziom przychodów Polkomtela. Mogę powiedzieć, że brak mu kilkaset milionów złotych” – dodał.

W ubiegłą środę w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” prezes Centertela informował, że spółce udało się zrównać z Polkomtelem pod względem przychodów i wyniosły one ponad 5,5 mld zł, a zysk netto przekroczył 500 mln zł. Liczba użytkowników Centertela przekroczyła 7 mln, co dało według szacunków tej firmy 32-33% rynku.

Bielicki powiedział też, że w tym roku powinny być już widoczne efekty ubiegłorocznych inwestycji.

„Polkomtel poniósł w 2004 roku znaczne inwestycje, co miało wpływ na wyniki EBITDA i będzie to widoczne w wynikach. Ale inwestycje poczynione w roku ubiegłym powinny zaowocować w tym roku” – dodał.

Prezes nie podał wielkości inwestycji, ale do końca września spółka wydała łącznie 572,5 mln zł. W całym 2003 roku inwestycje Polkomtela wyniosły 910,5 mln zł.

W 2003 roku spółka zanotowała 756,6 mln zł zysku netto wobec 515,8 mln zł zysku netto w 2002 roku przy przychodach wynoszących odpowiednio 5.176,2 mln zł wobec 4.710,3 mln zł.

Na koniec 2003 roku liczba użytkowników wyniosła 5,48 mln, czyli o 20,6% więcej niż na koniec roku 2002.
Wstępne wyniki za 2004 rok Polkomtel będzie mógł podać najwcześniej po posiedzeniu rady nadzorczej, zaplanowanym na 28 stycznia.

Głównymi akcjonariuszami Polkomtela są KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, TDC i Vodafone, które mają po 19,61% akcji oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) – 16,05%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus GSM: Wyższy zysk i 7 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl