SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus Opole, Plus Kielce i Plus Śląsk wychodzą z sieci Radio Plus

Radio Plus Opole, Plus Kielce i Plus Śląsk rezygnują ze współpracy z siecią radiową Plus. Dwie pierwsze odejdą z niej z końcem kwietnia a Plus Śląsk z końcem czerwca. Stacje nie akceptują zmiany formatu muzycznego.

Plus Opole, Plus Kielce i Plus Śląsk wychodzą z sieci Radio Plus

Od 1 maja br. opolska stacja zacznie nadawać pod nową nazwą Doxa, co ma nawiązywać do greckiego słowa „chwała”. Wcześniej rozgłośnia nazywała się Górą św. Anny. Radio Plus Kielce powróci natomiast do poprzedniej nazwy, czyli Jedność.

Powodem wypowiedzenia umów franczyzowych był brak zgody rad programowych rozgłośni na zmianę formatu muzycznego sieci Radia Plus na disco polo. Zmiana ta dokonała się w kwietniu ub.r. i wywołała protesty słuchaczy (więcej na ten temat).

Radio Plus nie gra muzyki disco od grudnia ub.r. (zamieniła się formatami z VOX FM), jednak to nie wpłynęło na decyzję rozgłośni (przeczytaj o tym więcej).

Stacje opolska i kielecka miały półroczny okres wypowiedzenia, zaś Radio Plus Śląsk - roczny (umowę wypowiedziano w połowie 2013 roku).

Radio Plus zrzesza obecnie 21 diecezjalnych rozgłośni z całej Polski. Sieć powstała w maju 2010 roku  z połączenia zarządzanej przez Eurozet dawnej sieci Radia Plus oraz sieci VOX FM zarządzanej przez Grupę Radiową Time. Koncesje dla poszczególnych stacji posiadają diecezje, ale za program sieciowy odpowiadają inwestorzy.

Z danych Radio Track za okres od września 2013 roku do lutego 2014 roku wynika, że średni udział Radia Plus Śląsk w rynku wyniósł 1,1 proc. (zobacz dane), udział Radia Plus Kielce w okresie od sierpnia 2013 roku do stycznia 2014 roku wyniósł 0,9 proc. (zobacz dane), a udział Radia Plus Opole w okresie od września 2013 roku do lutego 2014 roku wyniósł 1,1 proc. (zobacz dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus Opole, Plus Kielce i Plus Śląsk wychodzą z sieci Radio Plus

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Racjonalista
Mnie też wkurza disco- polo czy sacro polo. Sprawa ma jednak drugie dno. Dzięki zmianie formatu rosła słuchalność, a co za tym idzie szły reklamy i kasa. Nie wiem czy teraz stacje Sobie poradzą. Stacja niszowa dociera do niszowych słuchaczy. Może najpierw warto zbudować słuchalność, znależć wiernych ,a potem buntować się. Wrócić do 0,1 % słuchalność.........i
odpowiedź
User
olo
Doxa? To brzmi jak Roksa; tak mógłby nazwać się dezodorant, a nie stacja katolicka.
odpowiedź
User
kielczanin
Plus Kielce nie wraca do nazwy Jedność. Będzie nowa nazwa stacji.
odpowiedź