SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po Cannes: Zainteresowanie formatami ATM

Teleturniejem "Awantura o Kase" zainteresowani są wszyscy główni producenci z USA i Europy

W ubiegły piątek w Cannes zakończyły się 40-te Międzynarodowe Targi Telewizyjne MIPTV - najważniejsza impreza handlowa branży telewizyjnej i filmowej na świecie. Podczas pięciu targowych dni najważniejsze firmy producencie, sieci telewizyjne i ludzie światowych mediów prezentowały swoje najnowsze produkcje filmowe, telewizyjne i mediowe. Polskę reprezentowały TVP oraz wrocławska firma ATM Grupa. Jak przedstawiciele tej ostatniej firmy oceniają przebieg targów?- Rozmawialiśmy głównie z producentami i firmami dystrybucyjnymi. Nie mogę jeszcze podać, z którymi co podpisaliśmy lub podpiszemy, gdyż wciąż trwają negocjacje dotyczące szczegółów, m.in. zasięgu terytorialnego licencji na poszczególne programy ATM. Ale firmy, ktore wyraziły zainteresowanie naszą oferta to najwięksi gracze na rynku, tacy jak Fremantle, Endemol czy Granada.W tej chwili musimy usiąść nad listą firm i dokonać rachunku sumienia. Lista jest długa (ponad 150 firm, z którymi przeprowadziliśmy rozmowy) i zastanowić się z naszymi prawnikami, w jaki sposób najlepiej sprzedać nasze programy - czy pakietem na cały świat, w rozbiciu na kontynenty czy może na poszczególne kraje. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.ATM Grupa podczas targów wynegocjował kontrakty na wprowadzenie nowych formatów telewizyjnych na rynek polski. Na MIPTV podpisaliśmy listy intencyjne dotyczące zakupu czterech programów. Są to zarówno tradycyjne formaty typu reality show i teleturnieje oraz nowy typ programu - połączenie reality z teleturniejem. Ich produkcja rozpocznie na początku drugiej polowy roku.Oferta ATM Grupa wprowadziła zupełnie nowy sposób podejścia do sprawy handlu formatami. Ustaliliśmy specjalne pakiet licencyjno-produkcyjny, którego zawartość sprzedajemy z dość atrakcyjna cenę.W skrócie wygląda to mniej więcej tak:

ATM Grupa oferuje propozycję sprzedaży licencji programowej wraz z wyprodukowaniem pilotowego odcinka programów: "Awantury o Kasę" i "Dwóch Światów".

Jako nadawcy lub producenci telewizyjni muszą jedynie przyjechać z reżyserem programu i jego uczestnikami. Cała reszta należeć będzie do ATM."


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po Cannes: Zainteresowanie formatami ATM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl