SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska pozwoli odbierać listy polecone w formie elektronicznej

Poczta Polska wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji wprowadza możliwość odbierania listów poleconych w wersji elektronicznej. W tym celu należy mieć profil zaufany, usługa nie obejmuje dokumentów urzędowych.

W ramach nowej usługi na życzenie adresatów pracownicy Poczty Polskiej będą otwierać listy polecone, skanować ich zawartość i udostępniać w e-skrzynce założonej przez użytkowników przy użyciu profilu zaufanego. Zeskanowana i udostępniona w e-skrzynce zostanie zarówno treści korespondencji, jak i koperta. Ponadto list w wersji papierowej zostanie przesłany na wskazany adres po upływie miesiąca.

Usługa będzie dostępna do 30 września br. Nie obejmuje listów wysyłanych przez sądy i trybunały, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komorników sądowych.

Poczta Polska podkreśla, że nowa opcja jest odpowiedzią na stan zagrożenia epidemicznego. Firma w komunikacie zwraca uwagę, że „jako wyznaczony operator pocztowy realizuje zadanie wykonywania usług pocztowych, w sposób ograniczający bezpośrednią obsługę interesantów, w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się wśród ludzi choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej tym wirusem”.

- Realizacja usługi przez Pocztę Polską umożliwiła tak szybkie wprowadzenie i zapewnienie jednolitości świadczenia dla każdego obywatela, a co ważne gwarancje jakości świadczonej usługi i najwyższe standardy bezpieczeństwa. To niezwykle istotna zmiana dla wszystkich obywateli, podmiotów publicznych, ale też dla Poczty, która zmienia model biznesowy z tradycyjnego na elektroniczny - komentuje Tomasz Janka, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. rozwoju.

Poczta Polska ma w całym kraju 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. Zatrudnia ok. 80 tys. pracowników, z czego ponad 30 tys. to listonosze i kurierzy.

W 2018 roku firma zanotowała 6,77 mld zł skonsolidowanych wpływów sprzedażowych i 67,7 tys. zł straty netto, wobec 6,34 mld zł przychodów i 35,5 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska pozwoli odbierać listy polecone w formie elektronicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl