SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jedna piąta Polaków planuje w 2017 r. zakup mebli, najczęściej łóżka i mebli kuchennych

Co piąty Polak planuje zakup mebli do końca 2017 r. - wynika z badania PMR.

fot. Shutterstock.com Article

Tegoroczne plany zakupu mebli powiązane są z poziomem dochodów w gospodarstwie domowym: o ile w grupie respondentów deklarujących łączny dochód netto per capita na poziomie do 1000 zł co piąty (20%) badany rozważa zakup mebli, to w grupie najzamożniejszych respondentów odsetek ten wynosi 26%.

Spośród osób deklarujących zakup mebli do końca 2017 r., co czwarta ma w planach zakup łóżka i/lub mebli kuchennych (po 24%). Zakup komody i całego kompletu mebli rozważa co piąty badany z tej grupy (odpowiednio 19% i 18%).


Podobnie jak w poprzedniej fali badania, najczęściej rozważanym miejscem zakupu mebli są sklepy sieci IKEA (35% - o 11 pkt. proc. więcej niż w badaniu z 2015 r.). Co czwarty badany rozważa zakup w salonach sieci Agata Meble (28%) lub BRW (26%). Z kolei 1/5 deklarujących zakup mebli do końca 2017 r. planuje nabycie mebli "szytych na miarę" u stolarza (19%).

Ponadto 8 na 10 badanych rozważających zakup mebli do końca 2017 r. zadeklarowało chęć zapłacenia większej kwoty za meble wyższej jakości (79%). Nieco mniejszy odsetek oczekuje fachowej porady sprzedawcy (76%) oraz jest w stanie przejechać kilkanaście kilometrów więcej, aby tylko znaleźć mebel, który najbardziej mu odpowiada. Motywy te są zgodne z deklaracjami wszystkich badanych dotyczącymi czynników wyboru mebli, zgodnie z którymi w procesie zakupu najważniejsza jest ich jakość, wytrzymałość (w tym odporność na zniszczenie) oraz funkcjonalność (odpowiednio 70% i 67% wskazań).

Badanie zostało przeprowadzone na potrzeby raportu PMR "Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2016" we wrześniu 2016 r., na reprezentatywnej próbie Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedna piąta Polaków planuje w 2017 r. zakup mebli, najczęściej łóżka i mebli kuchennych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl