SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Na start 3150 zł na rękę” - wielkopolska policja promuje się jako pracodawca (wideo)

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zaczęła internetową kampanię mającą przyciągnąć nowe osoby do służby w policji. Reklamy podkreślają, że po skończeniu kursu podstawowego wynagrodzenie funkcjonariusza wynosi 3150 zł netto.

Article

Spot z kampanii pokazuje wybrane czynności służbowe wykonywane przez policjantów. Wyświetlane napisy nieco żartobliwie potwierdzają, że nie jest to praca w salonie kosmetycznym, zbieranie grzybów ani ogrodnictwo.

- To nie praca, to służba. Przyjdź, uczciwie pogadamy o warunkach zatrudnienia - czytamy w reklamie.

 

- Zastanawiasz się nad swoją zawodową przyszłością? Szukasz pracy ciekawej i satysfakcjonującej? Pomyśl o służbie w Policji! Zadzwoń pod numer infolinii 19 997 lub skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji! - napisano na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

- Po skończeniu kursu podstawowego gwarantujemy zarobki od 3150 złotych na rękę - dodano.

W policji brakuje 4,3 tys. osób, większość chętnych nie przechodzi rekrutacji

W styczniu Komenda Główna Policji poinformowała, że na koniec ub.r. w całym kraju zatrudnionych było 98,7 tys. funkcjonariuszy, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosiła dokładnie 4 294.

W ub.r. wstąpić do służby w policji chciało 17 660 osób, przy czym z różnych przyczyn odrzuconych zostało 13 186 osób.

- Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata  oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach - opisano.

- Na dzień 31 grudnia 2018 roku statystycznie 4 kandydatów przypadało na jedno wolne miejsce. W 2019 roku planujemy przyjąć do służby około 4,5 tys. nowych policjantów - dodano.

W bieżącej dekadzie najwięcej wakatów w policji było na koniec 2012 roku - 6 084, a najmniej na koniec 2016 roku - 2 371.

Kampanię zachęcającą nowe osoby do służby prowadzi też Ministerstwo Obrony Narodowej. W tym przypadku chodzi o służbę wojskową, a działania są prowadzone pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”. W niedawnej odsłonie wystąpiła lekkoatletka Sofia Ennaoui, która służbę wojskową zaczęła jesienią ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Na start 3150 zł na rękę” - wielkopolska policja promuje się jako pracodawca (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl