SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Połowa gospodarstw w USA korzysta z Netflixa, Amazon Prime lub Hulu

W Stanach Zjednoczonych odsetek gospodarstw domowych korzystających z płatnych serwisów VoD (tzw. SVoD) po raz pierwszy osiągnął 50 procent - wynika z danych firmy Nielsen. Konsumpcja mediów za pomocą smartfonów zwiększyła się o 60 proc. w I kwartale bieżącego roku.

Article

Nielsen podaje, że wśród dorosłych użytkowników czas spędzony przez Amerykanów na odbiorze mediów w smartfonach wzrósł w I kwartale br. do 99 minut dziennie, podczas gdy rok wcześniej wynosił 62 minuty.

W tym samym okresie o 1 proc. zmniejszył się czas, który mieszkańcy USA poświęcają każdego dnia na oglądanie telewizji - dzisiaj przeciętnie wynosi on 4,31 godziny.

W grupie wiekowej 18-34 lata 39 proc. użytkowników konsumuje media na platformach cyfrowych, a 15 proc. za pomocą urządzeń podłączonych do sieci (np. konsol do gier, Apple TV czy Google Chromecast). W tej samej grupie 29 proc. ogląda telewizję, a 17 proc. słucha radia.

Dla Amerykanów powyżej 50 roku życia najważniejszym medium pozostaje wciąż telewizja (53 proc.), 21 proc. korzysta z mediów internetowych, a 17 proc. z radia.

Nielsen zaznacza, że po raz pierwszy na amerykańskim rynku 50 proc. tamtejszych gospodarstw domowych subskrybuje płatne serwisy VoD takie jak Netflix, Amazon Prime czy Hulu.

Oznacza to, że liczba gospodarstw domowych korzystających z SVoD jest obecnie taka sama jak gospodarstw wyposażonych w nagrywarki DVR. Raport wskazuje jednak, że podczas gdy rynek DVR wykazuje obecnie słabnącą dynamikę, to segment SVoD utrzymuje się wciąż w trendzie wzrostowym.

Dołącz do dyskusji: Połowa gospodarstw w USA korzysta z Netflixa, Amazon Prime lub Hulu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl