SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska organizatorem konkursu piosenki Eurowizji dla dzieci w 2019

Telewizja Polska i EBU (Europejska Unia Nadawców) poinformowały, że gospodarzem kolejnego konkursu Eurowizji Junior zostanie Polska. Będzie to debiut naszego kraju w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia w 2003 roku.

Article

Tegoroczny finał Eurowizji Junior odbył się 25 listopada w Mińsku. 13-letnia Roksana Węgiel zwyciężyła w nim z piosenką „Anyone I Want To Be” - dostała najwięcej punktów po zsumowaniu wyników głosowania widzów i not jurorów.

W efekcie Polska zyskała prawo starania się o organizację finału kolejnej edycji konkursu. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski od razu zadeklarował, że nadawca skorzysta z tej możliwości.

W poniedziałek nadzorująca konkurs Europejska Unia Nadawców podała, że polska aplikacja została najwyżej oceniona i finał Eurowizji Junior za rok odbędzie się w naszym kraju. Polska po raz pierwszy zorganizuje tę imprezę.

- Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza - komentuje Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. wydarzeń telewizyjnych.

- Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu - podkreśla Jacek Kurski.

- Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli - dodaje.

W którym polskim mieście odbędzie się finał Eurowizji Junior?

Dalsze informacje o organizacji przyszłorocznego konkursu i jego koncertu finałowego nie został na razie podane. Nie wiadomo więc, w którym polskim mieście zostanie zorganizowane to wydarzenie.

- Jeszcze za wcześnie, aby spekulować jakie miasto zgłosimy w aplikacji. Natomiast słabością Warszawy jest brak profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej. Torwar ma słabą akustykę i średnio nadaje się do takiego show - powiedział Jacek Kurski portalowi Wirtualnemedia.pl dwa tygodnie temu.

Eurowizja Junior jest organizowana od 2003 roku, uczestniczą w niej wykonawcy w wieku od 9 do 15 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 19 krajów, najwięcej w historii konkursu.

Wykonawcy z Polski brali udział w dwóch pierwszych edycjach konkursu oraz tych od 2016 roku. W br. pierwszy raz nie przeprowadzono eliminacji krajowych - Roksana Węgiel została wybrana, ponieważ na początku br. wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska organizatorem konkursu piosenki Eurowizji dla dzieci w 2019

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
gratulacje
23 31
odpowiedź
User
W
przecież Europejska Unia Nadawców powinna potwierdzić że w Polsce trwa łamanie konstrukcji i przekazać organizację Eurowizji telewizji TVN, jedynej niezależnej telewizji w Polsce, która zawsze mówi prawdę.
22 39
odpowiedź
User
I
W korytarzu na Woronicza?
49 21
odpowiedź
User
Junior
Ta impreza nie ma reguły, by trafiała do zwycięzcy jak u dorosłych. Ostatnie edycje organizowały kraje o wątpliwej reputacji: Białoruś, Bułgaria, Gruzja, Malta, Ukraina. EBU zależy na jej utrzymaniu więc każdy chętny na miarę współpracy.
24 15
odpowiedź
User
Sebek76g
Nuda nie będę oglądać TVP Kurskiego
31 23
odpowiedź