SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

6 mln zł od PISF na dwa filmy Patryka Vegi

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę filmów, które w ramach programu operacyjnego otrzymają dotację na dystrybucję.

W ramach programów operacyjnych PISF na 2021 rok jednym z priorytetów jest dystrybucja filmowa. Celem tego priorytetu jest wspieranie kinowej dystrybucji polskich filmów pełnometrażowych na terenie Polski w czasie trwania pandemii COVID-19, a także zwiększenie współpracy pomiędzy dystrybutorami i producentami.

W ramach Programów Pomocowych PISF ustanowionych w związku z pandemią COVID-19 każdy polski tytuł filmowy, który gwarantował emisję co najmniej 300 sensów kinowych w okresie od maja do sierpnia br., otrzymał dotację na wsparcie dystrybucji.

Jak czytamy w regulaminie, o dofinansowanie mogą ubiegać się dystrybutorzy filmów, które nie miały premiery kinowej (wyłączając premierę festiwalową i pokazy specjalne).

Warunkiem dofinansowania, którego maksymalna kwota to 3 mln zł, jest osiągnięcie minimalnego poziomu eksploatacji, który wynosi 300 seansów kinowych, zrealizowanych do dnia 31 sierpnia 2021 r.

PISF właśnie opublikował listę filmów, którym przyznano dotacje na dystrybucję. Najwyższe, prawie maksymalne dofinansowanie - po blisko 3 mln zł - otrzymały dwa filmy Patryka Vegi: "Miłość, seks i pandemia" oraz "Znajdę cię". Środki te zawierają w sobie kwotę przeznaczoną na bezpośrednie wsparcie promocyjne dystrybutora oraz rekompensatę wpływów z dystrybucji dla producenta, koproducentów i innych inwestorów filmu.

Do podobnego co nowe tytuły Vegi poziomu dotacji zbliżyły się tylko filmy "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka.

Dołącz do dyskusji: 6 mln zł od PISF na dwa filmy Patryka Vegi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
literat
Film Magnezja oraz W jak morderstwo dostały po 2 mln dotacji - jaki wynik w kinach ? - po 20 tys. widzów .
Bo najlepsze pieniądze robi się na słomianych inwestycjach.
odpowiedź