SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyło głosowanie na Polski Top Radia 357. Nową prowadzącą Katarzyna Borowiecka

43-tysięczna społeczność patronów ułoży tegoroczny, drugi już Polski Top Radia 357 - listę polskich utworów wszech czasów. Głosowanie online już ruszyło, potrwa do 28 kwietnia. Choć zmieniły się jego zasady, niezmiennym pozostaje to, że pierwszą setkę najważniejszych polskich utworów rozgłośnia wyemituje 3 maja. Listę poprowadzą: Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i nowa osoba w tym gronie: Katarzyna Borowiecka.

Tegoroczny Top organizowany jest pod hasłem „Make Top, not war”. Zespół Radia 357 od początku wojny włącza się na różne sposoby w pomoc Ukrainie. - Ułożymy go wspólnie z patronami w cieniu wojny, która toczy się tuż obok. Nie chcemy być cały czas zapięci pod szyję, ale nie możemy udawać, że nie dzieją się ludzkie dramaty - i to blisko nas - komentuje Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.

Wcześniej - w akcji „Solidarni z Ukrainą" - słuchacze Radia 357 zebrali prawie 800 tysięcy złotych na środki medyczne. Zespół newsroomu i publicystyki postawił sobie natomiast za cel maksymalną weryfikację przekazywanych wiadomości i walkę z dezinformacją. Wszystkie materiały redakcyjne poświęcone wojnie zostały udostępnione bezpłatnie w otwartym podcaście "Agresja na Ukrainę". - Również podczas Topu nie zabraknie okazji do wspólnych gestów solidarności z narodem ukraińskim, ale szczegółów jeszcze nie możemy zdradzić - mówi Stelmach.

Katarzyna Borowiecka dołącza do prowadzących

Dotychczasowe notowania Topu i Polskiego Topu Radia 357 prezentowane były przez Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Nowością jest to, że od najbliższego wydania dołączy do nich Katarzyna Borowiecka. - Z radością przyjęłam zaproszenie do fantastycznej kompanii prowadzących i cieszę się, że spotkamy się 3 maja – mówi nowa współprowadząca.

Dodaje też, że „z przyjemnością wgryzie się w 1000 tytułów, które są w zestawie do głosowania”. - Mamy tam mnóstwo utworów ważnych nie tylko emocjonalnie - one towarzyszyły nam w trudnych momentach, naznaczonych wewnętrznym mocowaniem się z rzeczywistością i to będzie słychać. Top i Polski Top Radia 357 to pewnego rodzaju święto - więc to tym większe wyzwanie i odpowiedzialność - podsumowuje Katarzyna Borowiecka.

Nowe zasady głosowania

W tym roku wybrać można spośród niemal 1000 propozycji, wytypowanych przez redakcję muzyczną. Głosować mogą tylko patroni, a każdy z nich ma do dyspozycji 57 głosów. - W styczniu, gdy wyłanialiśmy zagraniczny Top Radia 357 było to 35 głosów i przyznajemy - to było za mało. Odczuliśmy to na własnej skórze, słuchacze też podpowiadali tu zmianę. Dlatego od teraz można zagłosować na 57 utworów - mówi Marcin Łukawski.

Dodatkowo każdy patron może wskazać redakcji trzy utwory, które proponuje dodać do głosowania. - Te najczęściej wskazywane uwzględnimy w propozycjach na kolejny Top. To okazja poszerzenia puli utworów o te ważne dla naszych Patronów. Ale proszę najpierw uważnie sprawdzić, czy tytułu nie ma już wśród propozycji, bo jest ich tam całkiem sporo – komentuje Łukawski.

To już drugie wydanie Polskiego Topu Radia 357, natomiast pierwsze, które zostanie wyłonione w głosowaniu online (w poprzednim głosowano za pomocą listów). W sumie 357 najważniejszych polskich utworów (100 z nich zostanie zaprezentowanych na antenie) wyłoni społeczność wspierających Radio 357. Obecnie to ponad 43 tysiące osób.

Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie 3 maja 2022 roku. Audycja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 21:00; prowadzący będą zmieniali co trzy godziny. Głosowanie trwa do 28 kwietnia do godz. 12:00 pod adresem: top.radio357.pl.

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke. Na początku kwietnia zespół uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3 tys. odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4 tys. godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji.

Rozgłośnia utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 tys. patronów przekazuje ponad 804 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W sumie przekazali oni stacji już ponad 11,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ruszyło głosowanie na Polski Top Radia 357. Nową prowadzącą Katarzyna Borowiecka

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ols
Dobrze, ze nie ogladam tego radia. Liczy się tylko wolna od lemingów Trójka.
odpowiedź
User
Agnieszka
Wpisy o Kaminskiej i Ciechanie za 3,2,1.... start:-)
odpowiedź
User
animowany
Ja tam lubiłem Ciechana jak większość Trójkowiczów, dopóki go nie znałem.
odpowiedź