SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powrót do status quo na rynku wyszukiwarek

Przez chwilę wydawało się, że Microsoft odrabia straty na rynku wyszukiwarek, ale najnowsze dane firmy badawczej Compete wskazują na powrót do status quo sprzed czerwca.

Powrót do status quo na rynku wyszukiwarek

Jak informuje serwis Marketing Charts, po wzrostach jakie należące do Microsoftu wyszukiwarki MSN/Live notowały w czerwcu i lipcu, sierpień przyniósł im spadek udziałów w rynku.

Zdecydowanym liderem pozostaje Google, które w ubiegłym miesiącu osiągnęło rekordowy wynik pod względem udziałów na rynku wyszukiwarek internetowych - 66,6 procenta. To o 0,7 procenta więcej w porównaniu z lipcem i aż o 11,7 procenta więcej niż przed rokiem.

Za Google znalazły się kolejno: Yahoo - 19,8 procenta (wzrost o 0,1 procenta w porównaniu z lipcem, spadek o 8,1 procenta w porównaniu z ubiegłym rokiem), MSN/Live - 9,4 procenta (spadek o 0,7 procenta w porównaniu z lipcem i o 0,5 procenta w porównaniu z ubiegłym rokiem) oraz Ask - 3,1 procenta (identycznie jak w lipcu i o 0,6 mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem).

źródło: Marketing Charts

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powrót do status quo na rynku wyszukiwarek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl