SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaną nowe sklepy

NFI Empik Media & Fashion do końca roku otworzy łącznie 50 nowych sklepów.

NFI Empik Media & Fashion SA (EM&F) szacuje, że 2005 rok zakończy otwarciem 45-50 nowych sklepów, a nakłady inwestycyjne wyniosą 70-80 mln zł, powiedział agencji ISB prezes spółki Maciej Dyjas.

„Rok powinniśmy zakończyć zgodnie z naszymi zapowiedziami, czyli z 45-50 otwarciami nowych sklepów. Liczba ta zależy od tego, czy w niektórych przypadkach nie opóźnią się zakończenia inwestycji związanych z budową centrów handlowych" - powiedział ISB Dyjas.

Dodał, że w przyszłym roku dynamika rozwoju grupy ma być utrzymana zarówno pod względem ilości nowych sklepów jak i nakładów inwestycyjnych.

„W tym roku szacujemy, że nasze nakłady inwestycyjne wyniosą 70-80 mln zł" - powiedział prezes.

W pierwszym półroczu 2005 r. grupa EM&F poniosła wydatki inwestycyjne w wysokości 33 mln zł (13,6 mln zł w roku 2004).

Pod koniec września liczba punktów detalicznych i usługowych EM&F wynosiła 243, nie wliczając w to 47 sklepów Sephora (NFI Empik ma w spółce Sephora Polska 24% udziałów).

Portfolio marek zarządzanych przez EM&F powiększyło się w ostatnich miesiącach o 4 nowe marki - 3 z sektora mody: Mango, Mexx i Aldo oraz The Orange School - sieć szkół języka angielskiego.

Dyjas przyznał, że są prowadzone rozmowy z właścicielami kolejnych marek, które Grupa EM&F chciałaby rozwijać w Polsce.

„Myślimy też o ekspansji zagranicznej. W przyszłym roku będziemy chcieli jedną z naszych marek wypromować na innych rynkach. Do końca roku powinniśmy przedstawić bardziej szczegółowe plany dotyczące tego projektu" - powiedział Dyjas.

INNE PROJEKTY

„Wydzieliliśmy sieć szkół językowych z Empiku i kupiliśmy jednocześnie inną o nazwie Orange. Połączyliśmy je w jedną spółkę Learning Systems Poland i obecnie mamy największą sieć szkół w Polsce obejmującą 55 placówek" - powiedział prezes.

Dodał, że dalszy rozwój tych szkół zaplanowany jest na kolejny rok.

„Kolejna nasza działalność jest związana z hurtową dystrybucją kosmetyków i ubrań sportowych skupiona w spółce Optimum Distribution. Podpisaliśmy licencję na dystrybucję dwóch nowych marek kosmetyków i do końca roku spodziewamy się podpisania umów z dwiema kolejnymi firmami" - zapowiedział Dyjas.

EM&F nadal jest zainteresowany prywatyzacją spółki Ruch SA. „Uważamy,że posiadamy pewne prawa, które nabyliśmy w trakcie wcześniejszej prywatyzacji tej spółki. Obecnie toczy się postępowanie w sądzie i zobaczymy jak się to zakończy. W każdym razie pozytywnie oceniamy fakt planów upublicznienia tej spółki poprzez wprowadzenie jej akcji na giełdę" - dodał prezes.

Skonsolidowane przychody spółki w pierwszej połowie roku wyniosły 521,09 mln zł. Grupa zanotowała w tym okresie stratę netto w wysokości 2,04 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaną nowe sklepy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl