SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawnik Zygmunta Solorza zaczął nadzorować Polsat i operatora Plusa

Do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polkomtelu, operatora sieci Plus, został powołany prawnik Jarosław Grzesiak. Z holdingiem Zygmunta Solorza jest związany od połowy 2021 roku.

Jarosław Grzesiak, fot. Polsat Article

Polkomtel i Telewizja Polsat to kolejne spółki z holdingu Zygmunta Solorza, w których radach nadzorczych jest Jarosław Grzesiak. W styczniu dołączył do rad Interii, należącej do Polkomtelu spółki Liberty Poland i PAK - Polska Czysta Energia, a w ub.r. - do rad grupy spółek Port Praski, Netii i Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Natomiast od połowy 2021 roku jest w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu. - Sam Jarosław Grzesiak, jak i kancelaria Greenberg Traurig towarzyszą mi od wielu lat, doradzając zarówno mi, jak i spółkom z mojej Grupy w wielu inwestycjach i transakcjach. Jarosław zna bardzo dobrze moją Grupę i cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie i będzie ze mną bezpośrednio współpracował, zajmując się między innymi kwestiami związanymi z obszarem nadzoru właścicielskiego - mówił wtedy Zygmunt Solorz.

Zapowiedziano, że Jarosław Grzesiak nadal będzie związany z kancelarią Greenberg Traurig. Kancelaria wcześniej współpracowała z holdingiem Solorza m.in. przy debiutach giełdowych Cyfrowego Polsatu i ZE PAK, przy przejęciach Telewizji Polsat i Polkomtelu przez Cyfrowy Polsat oraz transakcjach realizowanych w ostatnich latach: kupnie Netii, Eleven Sports, Grupy Interia, nadawców telewizyjnych od Grupy ZPR i akcji Asseco Poland, a także sprzedaży Polkomtel Infrastruktury firmie Cellnex Telecom.

Grzesiak partnerem zarządzającym Greenberg Traurig w Polsce był w latach 2012-2021. Wcześniej przez 13 lat pełnił taką funkcję w warszawskim biurze kancelarii Dewey & LeBoeuf, a w latach 1995-1999 jako dyrektor departamentu prawnego PepsiCo odpowiadał za Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W radzie nadzorczej Telewizji Polsat są też Zygmunt Solorz, Józef Birka, Aleksander Myszka (wszyscy od 2011 roku), synowie Solorza Piotr Żak (od wiosny 2016 roku) i Tobias Solorz (od wiosny 2019 roku) oraz menedżerowie z innych spółek z holdingu Solorza: Tomasz Szeląg (od wiosny 2016 roku), Mirosław Błaszczyk i Maciej Stec (obaj od wiosny 2019 roku).

Właśnie do rady nadzorczej z zarządu nadawcy przechodzi Nina Terentiew, którą w zarządzie i na stanowisku dyrektora programowego zastąpił Edward Miszczak.

Prezesem Polsatu jest Stanisław Janowski, a w zarządzie są też Adam Nowe, Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska i Janusz Pliszka (wszyscy od wiosny 2019 roku).

Natomiast radę nadzorczą Polkomtelu oprócz Jarosława Grzesiaka tworzą Aleksander Myszka, Józef Birka (obaj od 2012 roku), Wojciech Pytel, Zygmunt Solorz (obaj od 2014 roku), Tomasz Szeląg (od jesieni 2016 roku), Tobias Solorz, Piotr Żak (obaj od wiosny 2019 roku) oraz Maciej Stec (od jesieni ub.r.).

Prezesem Polkomtelu od wiosny 2019 roku jest Mirosław Błaszczyk, pozostałymi członkami zarządu są Aneta Jaskólska (od początku 2015 roku), Jacek Felczykowski (od jesieni 2015 roku), Katarzyna Ostap-Tomann (od jesieni 2016 roku) i Justyna Kulka (od wiosny 2019 roku).

100 proc. udziałów Polkomtelu i Telewizji Polsat ma grupa Cyfrowy Polsat, do której należą też m.in. Netia, Eleven Sports, Interia i Esoleo. W trzecim kwartale ub.r. przy wzroście przychodów o 3 proc. do 3,27 mld zł zanotowała 839,6 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Średni przychód miesięczny od abonenta zwiększył się o 3,9 proc. do 71,3 zł, a od klienta usług prepaidowych - o 9,1 proc. do 17,9 zł.

Dołącz do dyskusji: Prawnik Zygmunta Solorza zaczął nadzorować Polsat i operatora Plusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl