SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Agory o ramówce Metra: ciekawa rozrywka i odważne dokumenty, nie rozróżniamy widzów na kobiety i mężczyzn

W piątek 2 grudnia br. na multipleksie ósmym i w sieciach kablowych wystartuje należący do Agory kanał telewizyjny Metro. - Stawiamy na nowoczesną ofertę, zwłaszcza w obszarze seriali, cykli dokumentalnych i publicystyki, którą będziemy przygotowywać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formule - zapewnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Nadawcą Metra jest Green Content, spółka z Grupy Agory. Ramówka stacji opiera się na dwóch filarach: ofercie filmowo-serialowej oraz produkcjach dokumentalnych poświęconych stylowi życia.

Jaki będzie widz Metra? - To człowiek dorosły, w wieku 30-49, poszukujący ciekawej, jakościowej rozrywki, wyrazistego kina, świetnie zrealizowanych seriali, odważnych dokumentów, programów o stylu życia czy publicystyki poruszającej tematy, którymi żyje społeczeństwo. Nie rozróżniamy naszych widzów na kobiety i mężczyzn, chcemy dotrzeć z naszym programem do szerokiej grupy odbiorców - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Oprócz widzów 30+ Agora chce przyciągać do Metra także młodych odbiorców. Spółka jest jednak świadoma, że nie konsumują oni mediów w sposób tradycyjny. - Metro stawia na nowoczesną ofertę, zwłaszcza w obszarze seriali, cykli dokumentalnych i publicystyki, którą będziemy przygotowywać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formule. Audycje powstają w kooperacji z mediami Grupy, wiemy, że mamy tam odbiorców w wieku 20+ i 30+. To znajdzie potwierdzenie na antenie telewizyjnej - zapewnia Hojka.

Agora chce wprowadzać na antenę duże widowiska rozrywkowe. Jednak nadawca zacznie o tym myśleć dopiero po przekroczeniu progu rentowności.

- Na pewno będziemy rozwijać nasze kompetencje w zakresie produkcji własnych. W pierwszej kolejności sięgamy po te obszary rozrywki i publicystyki, w których mamy już doświadczenie, choćby w Radiu TOK FM i brandach skupionych wokół naszych aktywności internetowych, takich jak portal Wyborcza.pl czy Gazeta.pl - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka.

- Na pewno trzeba skalować inwestycje w kontent telewizyjny do pozycji Metra na rynku telewizyjnym. Łatwo jest przeinwestować w kontent nie mając jeszcze odpowiedniego zasięgu. Dlatego też będziemy starali się zwiększać inwestycje wraz z rosnącą oglądalnością. Ważne jest ustalenie właściwego balansu pomiędzy atrakcyjną ofertą kontentową, która ma zbudować oglądalność, a osiągnięciem takiego poziomu oglądalności, który uzasadni duże inwestycje w kontent - podkreśla prezes Agory.

Kanał Metro startuje na MUX-8 w piątek 2 grudnia br. Nadawca cały czas prowadzi rozmowy z operatorami w sprawie dystrybucji. Wiadomo, że w dniu startu kanał pojawi się w ofercie największych operatorów kablowych, m.in. UPC, Vectra, Toya i Netii. W grudniu kanał trafi do oferty Cyfrowego Polsatu.

Na MUX-8 nadają już Nowa TV i Zoom TV (w jego ramówce są m.in. programy Jarosława Kuźniara, Tomasza Jachimka i Bartosza Węglarczyka z Onet.pl), a 2 grudnia ruszy stacja WP.

Dołącz do dyskusji: Prezes Agory o ramówce Metra: ciekawa rozrywka i odważne dokumenty, nie rozróżniamy widzów na kobiety i mężczyzn

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
kontent, kontent, kontent... po POLSKU i LUDZKU się NIE DA?
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
kontent, kontent, kontent... po POLSKU i LUDZKU się NIE DA?

On chciał powiedzieć, że jest kontent z okazji inauguracji kanału :D
odpowiedź
User
cvgh
te jak się biorą za inwestycje to pewna wmoka
odpowiedź